EM i friidrett 2024 – 4 x 100 m stafett kvinner
EM i friidrett 2024 – 4 x 100 m stafett kvinner | |||
---|---|---|---|
Stadio Olimpico | |||
Konkurranse | 4 x 100 m stafett kvinner | ||
Arrangement | EM i friidrett 2024 | ||
Sted | Roma | ||
Arena | Stadio Olimpico | ||
Dato | 11. juni (forsøksheat) 12. juni (finale) | ||
Vinnertid | 41,91 EL | ||
Medaljevinnere | |||
Storbritannia Dina Asher-Smith, Desirèe Henry, Amy Hunt, Daryll Neita, Asha Philip* | |||
Frankrike Orlann Oliere, Gémima Joseph, Hélène Parisot, Sarah Richard, Maroussia Paré* | |||
Nederland Nadine Visser, Marije van Hunenstijn, Minke Bisschops, Tasa Jiya | |||
Forrige | München 2022 | ||
Neste | Birmingham 2026 |
Øvelser under EM i friidrett 2024 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||||
100 m | menn | kvinner | ||||
200 m | menn | kvinner | ||||
400 m | menn | kvinner | ||||
800 m | menn | kvinner | ||||
1500 m | menn | kvinner | ||||
5000 m | menn | kvinner | ||||
10 000 m | menn | kvinner | ||||
100 meter hekk | kvinner | |||||
110 meter hekk | menn | |||||
400 meter hekk | menn | kvinner | ||||
3000 m hinder | menn | kvinner | ||||
4 x 100 m stafett | menn | kvinner | ||||
4 x 400 m stafett | menn | blandet | kvinner | |||
Landeveisøvelser | ||||||
Halvmaraton | menn | kvinner | ||||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||||
Tekniske øvelser | ||||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||||
Tresteg | menn | kvinner | ||||
Høydehopp | menn | kvinner | ||||
Stavsprang | menn | kvinner | ||||
Kulestøt | menn | kvinner | ||||
Diskoskast | menn | kvinner | ||||
Spydkast | menn | kvinner | ||||
Sleggekast | menn | kvinner | ||||
Mangekamp | ||||||
Sjukamp | kvinner | |||||
Tikamp | menn | |||||
Denne boksen:
|
4 x 100 m stafett kvinner under EM i friidrett 2024 ble arrangert på Stadio Olimpico i Roma 11. og 12. juni 2024.[1]
Resultater
Forsøksheat
De 3 første i hvert heat (Q) og de 2 beste ellers (q) gikk videre til finalen.[2][3][4][5]
Plass | Heat | Bane | Nasjon | Utøvere | Tid | Note |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | 2 | Storbritannia | Asha Philip, Amy Hunt, Dina Asher-Smith, Desirèe Henry | 42,25 | Q, EL |
2 | 2 | 8 | Frankrike | Orlann Oliere, Gémima Joseph, Maroussia Paré, Sarah Richard | 42,35 | Q, SB |
3 | 2 | 2 | Nederland | Nadine Visser, Marije van Hunenstijn, Minke Bisschops, Tasa Jiya | 42,39 | Q, SB |
4 | 2 | 3 | Tyskland | Sophia Junk, Nele Jaworski, Gina Lückenkemper, Rebekka Haase | 42,47 | Q, SB |
5 | 1 | 3 | Sveits | Géraldine Frey, Salomé Kora, Léonie Pointet, Sara Atcho-Jaquier | 42,76 | Q |
6 | 2 | 9 | Belgia | Rani Vincke, Rani Rosius, Elise Mehuys, Delphine Nkansa | 42,85 | q, SB |
7 | 1 | 4 | Spania | Sonia Molina-Prados, Esther Navero, Paula Sevilla, María Isabel Pérez | 43,00 | Q |
8 | 2 | 5 | Polen | Krystsina Tsimanouskaya, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz, Ewa Swoboda | 43,15 | q |
9 | 1 | 5 | Italia | Irene Siragusa, Dalia Kaddari, Anna Bongiorni, Arianna de Masi | 43,27 | |
10 | 2 | 4 | Finland | Petra Häggqvist, Anna Pursiainen, Anniinna Kortetmaa, Lotta Kemppinen | 43,68 | SB |
11 | 1 | 6 | Ungarn | Jusztina Csóti, Anna Luca Kocsis, Gréta Kerekes, Alexa Sulyán | 43,70 | |
12 | 1 | 7 | Østerrike | Isabel Posch, Magdalena Lindner, Karin Strametz, Viktoria Willhuber | 43,84 | NR |
13 | 2 | 6 | Portugal | Lorène Bazolo, Rosalina Santos, Lurdes Oliveira, Íris Silva | 43,85 | NR |
14 | 2 | 7 | Danmark | Astrid Glenner-Frandsen, Mathilde Kramer, Mette Graversgaard, Klara Skriver Loessl | 44,21 | SB |
15 | 1 | 8 | Hellas | Styliani-Alexandera Michailidou, Elisavet Pesiridou, Rafailia Spanoudaki-Chatziriga, Artemis Melina Anastasiou | 44,23 | |
16 | 1 | 9 | Estland | Mila Ott, Ann Marii Kivikas, Kreete Verlin, Diana Suumann | 53,37 |
Finale
Finalen startet 12. juni klokken 22:40.[6]
Plass | Bane | Nasjon | Utøvere | Tid | Note |
---|---|---|---|---|---|
01 | 6 | Storbritannia | Dina Asher-Smith, Desirèe Henry, Amy Hunt, Daryll Neita | 41,91 | EL |
02 | 5 | Frankrike | Orlann Oliere, Gémima Joseph, Hélène Parisot, Sarah Richard | 42,15 | SB |
03 | 7 | Nederland | Nadine Visser, Marije van Hunenstijn, Minke Bisschops, Tasa Jiya | 42,46 | |
4 | 4 | Tyskland | Sophia Junk, Lisa Mayer, Gina Lückenkemper, Rebekka Haase | 42,61 | |
5 | 9 | Spania | Sonia Molina-Prados, Jaël Bestué, Paula Sevilla, María Isabel Pérez | 42,84 | SB |
6 | 2 | Belgia | Rani Vicke, Rani Rosius, Elise Mehuys, Janie de Naeyer | 43,48 | |
3 | Polen | Krystsina Tsimanouskaya, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz, Ewa Swoboda | 99,99 DNF | ||
8 | Sveits | Géraldine Frey, Salomé Kora, Léonie Pointet, Sara Atcho-Jaquier | 99,99 DQ | TR24.5(B) |
Referanser
- ^ «ATHLETICS TIMETABLE». european-athletics.org. 5. juni 2024. Besøkt 5. juni 2024.
- ^ «4 x 100m Relay Women Round 1». European Athletics. 11. juni 2024. Besøkt 11. juni 2024.
- ^ «Roma 2024 – European Athletics Championships – 4 x 100m Relay Women – Round 1 – Results Summary» (PDF). european-athletics.com. Besøkt 16. juni 2024.
- ^ «4 x 100m Relay Women – Round 1 Heat 1/2 – Results» (PDF). european-athletics.com. Besøkt 16. juni 2024.
- ^ «4 x 100m Relay Women – Round 1 Heat 2/2 – Results» (PDF). european-athletics.com. Besøkt 16. juni 2024.
- ^ «Roma 2024 – European Athletics Championships – 4 x 100m Relay Women – Final – Results» (PDF). european-athletics.com. Besøkt 16. juni 2024.
Autoritetsdata