EM i friidrett 2024 – 3000 meter hinder menn
EM i friidrett 2024 – 3000 meter hinder menn | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 3000 meter hinder menn | ||
Arrangement | EM i friidrett 2024 | ||
Sted | Roma | ||
Arena | Stadio Olimpico | ||
Dato | 8. juni (forsøksheat) 10. juni (finale) | ||
Forrige | München 2022 | ||
Neste | Birmingham 2026 |
Øvelser under EM i friidrett 2024 | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Løpsøvelser | ||||||
100 m | menn | kvinner | ||||
200 m | menn | kvinner | ||||
400 m | menn | kvinner | ||||
800 m | menn | kvinner | ||||
1500 m | menn | kvinner | ||||
5000 m | menn | kvinner | ||||
10 000 m | menn | kvinner | ||||
100 meter hekk | kvinner | |||||
110 meter hekk | menn | |||||
400 meter hekk | menn | kvinner | ||||
3000 m hinder | menn | kvinner | ||||
4 x 100 m stafett | menn | kvinner | ||||
4 x 400 m stafett | menn | blandet | kvinner | |||
Landeveisøvelser | ||||||
Halvmaraton | menn | kvinner | ||||
20 km kappgang | menn | kvinner | ||||
Tekniske øvelser | ||||||
Lengdehopp | menn | kvinner | ||||
Tresteg | menn | kvinner | ||||
Høydehopp | menn | kvinner | ||||
Stavsprang | menn | kvinner | ||||
Kulestøt | menn | kvinner | ||||
Diskoskast | menn | kvinner | ||||
Spydkast | menn | kvinner | ||||
Sleggekast | menn | kvinner | ||||
Mangekamp | ||||||
Sjukamp | kvinner | |||||
Tikamp | menn | |||||
Denne boksen:
|
3000 meter hinder menn under EM i friidrett 2024 blir arrangert på Stadio Olimpico i Roma 8. og 10. juni 2024.
Resultater
Forsøksheat
Forsøksheatene startet 8. juni klokken 10:10.[1] De 8 beste i hvert heat gikk til finale.
Plassering | Heat | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | Daniel Arce | Spania | 8:21.46 | Q |
2 | 2 | Frederik Ruppert | Tyskland | 8:21.49 | Q |
3 | 2 | Alexis Miellet | Frankrike | 8:22.19 | Q |
4 | 2 | Vidar Johansson | Sverige | 8:22.21 | Q |
5 | 2 | Topi Raitanen | Finland | 8:22.42 | Q |
6 | 2 | Nahuel Carabaña | Andorra | 8:22.44 | Q |
7 | 2 | Emil Blomberg | Sverige | 8:22.85 | Q |
8 | 2 | Tomáš Habarta | Tsjekkia | 8:23.96 | Q, NU23R |
9 | 2 | Fredrik Sandvik | Norge | 8:28.47 | SB |
10 | 2 | Zak Seddon | Storbritannia | 8:28.50 | |
11 | 2 | Ruben Querinjean | Luxembourg | 8:29.07 | |
12 | 2 | Ala Zoghlami | Italia | 8:31.88 | |
13 | 1 | Djilali Bedrani | Frankrike | 8:33.63 | Q |
14 | 1 | Velten Schneider | Tyskland | 8:34.00 | Q |
15 | 1 | Nicolas-Marie Daru | Frankrike | 8:34.03 | Q |
16 | 1 | Yassin Bouih | Italia | 8:34.06 | Q |
17 | 1 | Karl Bebendorf | Tyskland | 8:34.11 | Q |
18 | 1 | Damián Vích | Tsjekkia | 8:34.27 | Q |
19 | 1 | Osama Zoghlami | Italia | 8:34.31 | Q |
20 | 1 | Mark Pearce | Storbritannia | 8:34.46 | Q |
21 | 1 | Simon Sundström | Sverige | 8:34.59 | |
22 | 2 | Michael Curti | Sveits | 8:35.34 | |
23 | 1 | Jacob Boutera | Norge | 8:38.22 | |
24 | 1 | Ole Hesselbjerg | Danmark | 8:38.99 | |
25 | 1 | Tom Erling Kårbø | Norge | 8:39.99 | |
26 | 1 | Tobias Rattinger | Østerrike | 8:44.60 | |
27 | 1 | Alejandro Quijada | Spania | 8:46.70 | |
28 | 1 | István Palkovits | Ungarn | 8:47.32 | |
29 | 2 | Etson Barros | Portugal | 8:55.33 | |
30 | 2 | Abdullah Tugluk | Tyrkia | 8:56.54 | |
- | 2 | Fernando Carro | Spania | DNF | |
- | 1 | Rémi Schyns | Belgia | DNF | |
- | 1 | Clément Deflandre | Belgia | DNF | |
- | 2 | Tim Van De Velde | Belgia | DNF |
Finale
Finalen finner sted 10. juni klokken 22:00.[1]
Plassering | Bane | Utøver | Nasjon | Tid | Kommentarer |
---|
Referanser
- ^ a b Timetable