Wielka Brytania na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924
Kod MKOl | GBR | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Letnie Igrzyska Olimpijskie 1924 Antwerpia | ||||||
Chorąży | Arthur Hunt | |||||
Liczba zawodników | 267 w 115 konkurencjach w 18 dyscyplinach | |||||
|
Wielką Brytanię na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924 reprezentowało 267 zawodników: 239 mężczyzn i 28 kobiet. Był to siódmy start reprezentacji Wielkiej Brytanii na letnich igrzyskach olimpijskich.
Zdobyte medale
Medal | Zawodnik | Dyscyplina | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Złoto | Harry Mallin | Boks | waga średnia | w finale pokonał John Elliott[1] |
Złoto | Harold Mitchell | Boks | waga półciężka | w finale pokonał reprezentanta Danii Thyge Petersen |
Złoto | Harold Abrahams | Lekkoatletyka | bieg na 100 m mężczyzn | 10,6 s[2] |
Złoto | Eric Liddell | Lekkoatletyka | bieg na 400 m mężczyzn | 47,6 s[2] |
Złoto | Douglas Lowe | Lekkoatletyka | bieg na 900 m mężczyzn | 1:52,4[2] |
Złoto | Lucy Morton | Pływanie | 200 m stylem klasycznym kobiet | 3:33,2[3] |
Złoto | Cyril Mackworth-Praed, Philip Neame, Herbert Perry, Allen Whitty | Strzelectwo | Biegnący jeleń, strzał podwójny, 100 m, drużynowo | 263 pkt[4] |
Złoto | Jack Beresford | Wioślarstwo | jedynki mężczyzn | 7:49,2[5] |
Złoto | Charles Eley, James MacNabb, Robert Morrison, Terence Sanders | Wioślarstwo | czwórka bez sternika | 7:08,6[5] |
Srebro | James McKenzie | Boks | waga musza | w finale uległ reprezentantowi USA Fidel LaBarba |
Srebro | John Elliott | Boks | waga średnia | w finale uległ Harry Mallin |
Srebro | Cyril Alden | Kolarstwo | kolarstwo torowe wyścig na 50 km | |
Srebro | Harold Abrahams, Wilfred Nichol, Walter Rangeley, Lancelot Royle | Lekkoatletyka | Sztafeta 4 × 100 m mężczyzn | 41,2 s[2] |
Srebro | Bertram Macdonald, Herbert Johnston, George Webber | Lekkoatletyka | bieg drużynowy na 3000 m | 14 pkt[2] |
Srebro | Gordon Goodwin | Lekkoatletyka | chód na 10 km mężvzyzn | 48:37,9[2] |
Srebro | Phyllis Harding | Pływanie | 100 m stylem grzbietowym kobiet | 1:27,4[3] |
Srebro | Florence Barker, Constance Jeans, Grace McKenzie, Iris Tanner | Pływanie | sztafeta 4 × 100 metrów dowolnym kobiet | 5:17,0[3] |
Srebro | Cyril Mackworth-Praed | Strzelectwo | biegnący jeleń, strzał pojedynczy indywidualnie | 39 pkt[4] |
Srebro | Cyril Mackworth-Praed | Strzelectwo | biegnący jeleń, strzał podwójny indywidualnie | 72 pkt[4] |
Srebro | Gladis Davis | Szermierka | floret kobiet | |
Srebro | Phyllis Covell, Kathleen McKane | Tenis ziemny | gra podwójna kobiet | w finale uległy Amerykankom Hazel Wightman, Helen Wills Moody 0:2[6] |
Srebro | Ernest Roney, Edwin Jacob, Thomas Riggs, Walter Riggs, Gordon Fowler | Żeglarstwo | klasa 8 metrów | |
Brąz | Harry Wyld | Kolarstwo | Kolarstwo torowe wyścig na 50 km | |
Brąz | Eric Liddell | Lekkoatletyka | bieg na 200 m mężczyzn | 21,9 s[2] |
Brąz | Guy Butler | Lekkoatletyka | bieg na 400 m mężczyzn | 48,6 s[2] |
Brąz | Henry Stallard | Lekkoatletyka | bieg na 1500 m mężczyzn | 3:55,6[2] |
Brąz | Edward Toms, George Renwick, Richard Ripley, Guy Butler | Lekkoatletyka | Sztafeta 4 × 400 m mężczyzn | 3:17,4[2] |
Brąz | Malcolm Nokes | Lekkoatletyka | rzut młotem mężczyzn | 48,875 m[2] |
Brąz | Gladys Carson | Pływanie | 200 m stylem klasycznym kobiet | 3:35,4[3] |
Brąz | Frederick Barrett, Dennis Bingham, Frederick Guest, Kinnear Wise | Polo | ||
Brąz | Harold Clarke | Skoki do wody | skoki proste z wieży | 156,0 pkt[7] |
Brąz | Kathleen McKane | Tenis ziemny | gra pojedyncza kobiet | w meczu o brązowy medal pokonała Francuzkę Germaine Golding 2:1[8] |
Brąz | Evelyn Colyer, Dorothy Shepherd-Barron | Tenis ziemny | gra podwójna kobiet | w meczu o brązowy medal pokonały Francuzki Marguerite Bilfout, Yvonne Bourgeois 2:0[9] |
Brąz | Archie MacDonald | Zapasy | styl wolny waga ciężka |
Skład kadry
Boks
- Osobny artykuł: Boks na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Zawodnik | Konkurencja | 1/16 | 1/8 | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Miejsce | ||
James McKenzie | waga musza | BYE | Leo Turksma W | Jock MacGregor W | Raymond Fee W | Fidel LaBarba P | |
Ernest Warwick | Fidel LaBarba P | NQ | |||||
Alf Barber | waga kogucia | BYE | Arij Smit W | Jean Ces P | NQ | ||
Les Tarrant | BYE | Salvatore Tripoli P | NQ | ||||
Harry Dingley | waga piórkowa | BYE | Karel Tuns W | Jean Devergnies P | NQ | ||
Arthur Beavis | Jean Flammang W | Pedro Quartucci P | NQ | ||||
Walter White | waga lekka | Alfredo Copello P | NQ | ||||
George Shorter | BYE | Frederick Boylstein P | NQ | ||||
Patrick O’Hanrahan | waga półśrednia | René Dubois W | Jean Delarge P | NQ | |||
Joseph Basham | Patrick Dwyer P | NQ | |||||
Harry Mallin | waga średnia | Trygve Stokstad W | Edouard Siebert W | Roger Brousse W | Joseph Beeken W | John Elliott W | |
John Elliott | BYE | Georges Givel W | Harry Henning W | Leslie Black W | Harry Mallin P | ||
Harry Mitchell | waga półciężka | BYE | Robert Foquet W | Georges Rossignon W | Carlo Saraudi W | Thyge Petersen W | |
John Courtis | BYE | Michel Maurer W | Carlo Saraudi P | NQ | |||
Cornelis O’Kelly | waga ciężka | N/A | Riccardo Bertazzolo P | NQ | |||
Arthur Clifton | N/A | Eddie Eagan W | Søren Petersen P | NQ |
Gimnastyka
- Osobny artykuł: Gimnastyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Zawodnik | Konkurencja | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | ||
Stanley Leigh | wielobój indywidualnie | 91,266 | 35. |
Harold Brown | 87,059 | 40. | |
Henry Finchett | 81,710 | 43. | |
Frank Hawkins | 73,796 | 49. | |
Thomas Hopkins | 72,350 | 54. | |
Edward Leigh | 69,200 | 55. | |
Samuel Humphreys | 64,656 | 64. | |
Albert Spencer | 64,253 | 65. | |
Stanley Leigh Harold Brown Henry Finchett Frank Hawkins Thomas Hopkins Thomas Hopkins Edward Leigh Samuel Humphreys Albert Spencer | wielobój drużynowo | 637,790 | 6. |
Thomas Hopkins | skok przez konia wzdłuż | 9,22 | 16. |
Harold Brown | 8,92 | 19. | |
Henry Finchett | 8,45 | 22. | |
Albert Spencer | 5,15 | 55. | |
Stanley Leigh | 5,07 | 56. | |
Samuel Humphreys | 4,60 | 59. | |
Frank Hawkins | 3,27 | 63. | |
Edward Leigh | 0,00 | 67. | |
Stanley Leigh | ćwiczenia na drążku | 18,350 | 13. |
Harold Brown | 14,206 | 43. | |
Albert Spencer | 12,893 | 51. | |
Henry Finchett | 12,290 | 54. | |
Edward Leigh | 12,120 | 57. | |
Samuel Humphreys | 10,933 | 63. | |
Thomas Hopkins | 10,840 | 64. | |
Frank Hawkins | 9,733 | 68. | |
Stanley Leigh | ćwiczenia na poręczach | 20,280 | 23. |
Frank Hawkins | 18,200 | 49. | |
Harold Brown | 18,200 | 49. | |
Edward Leigh | 17,210 | 53. | |
Henry Finchett | 16,830 | 58. | |
Thomas Hopkins | 16,200 | 61. | |
Samuel Humphreys | 12,360 | 70. | |
Albert Spencer | 11,900 | 71. | |
Stanley Leigh | skok przez konia wszerz | 9,41 | 25. |
Thomas Hopkins | 9,13 | 31. | |
Henry Finchett | 9,08 | 33. | |
Edward Leigh | 8,17 | 54. | |
Samuel Humphreys | 8,17 | 54. | |
Frank Hawkins | 7,83 | 59. | |
Harold Brown | 7,83 | 59. | |
Albert Spencer | 7,50 | 65. | |
Stanley Leigh | ćwiczenia na kółkach | 18,666 | 25. |
Edward Leigh | 18,500 | 26. | |
Henry Finchett | 17,760 | 33. | |
Harold Brown | 15,533 | 47. | |
Samuel Humphreys | 15,493 | 48. | |
Frank Hawkins | 14,500 | 56. | |
Thomas Hopkins | 13,750 | 57. | |
Albert Spencer | 11,750 | 64. | |
Stanley Leigh | ćwiczenia na koniu z łękami | 17,490 | 25. |
Henry Finchett | 15,300 | 41. | |
Harold Brown | 14,370 | 45. | |
Albert Spencer | 14,060 | 46. | |
Frank Hawkins | 13,263 | 47. | |
Edward Leigh | 13,200 | 48. | |
Thomas Hopkins | 11,210 | 53. | |
Samuel Humphreys | 11,100 | 54. | |
Harold Brown | wspinanie po linie | 8 (9,4 s) | 24. |
Frank Hawkins | 7 (9,6 s) | 31. | |
Samuel Humphreys | 2 (11,2 s) | 50. | |
Henry Finchett | 2 (11,4 s) | 51. | |
Thomas Hopkins | 2 (11,4 s) | 51. | |
Stanley Leigh | 2 (11,6 s) | 55. | |
Albert Spencer | 1 (11,8 s) | 58. | |
Edward Leigh | 0 (12,2 s) | 62. |
Jeździectwo
- Osobny artykuł: Jeździectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Konkurencja | Zawodnik | Koń | Finał | |
---|---|---|---|---|
Punkty karne | Miejsce | |||
Skoki indywidualnie | Philip Bowden-Smith | Billy Boy | 10,5 | 4. |
Capel Brunker | Peter | 25,5 | 24. | |
Geoffrey Brooke | Daddy Long Legs | 29,75 | 27. | |
Keith Hervey | Wanton | DNF | ||
Skoki drużynowo | Philip Bowden-Smith Capel Brunker Geoffrey Brooke Keith Hervey | jak wyżej | 67,75 | 7. |
Konkurencja | Zawodnik | Koń | Ujeżdżenie | Próba terenowa | Skoki | Razem | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|
WKKW indywidualnie | Edward de Fonblanque | Copper | 133 | 1275,5 | 320 | 1728,5 | 6. |
Keith Hervey | Copper Top | 129 | 985 | 240 | 1354 | 19. | |
Alec Tod | Topsy | 127 | 895,0 | -40 | 982,0 | 22. | |
Philip Bowden-Smith | Gipsy | 134,5 | 933,5 | -190 | 878,0 | 29. | |
WKKW drużynowo | Edward de Fonblanque Keith Hervey Alec Tod Philip Bowden-Smith | jak wyżej | punktacja jak wyżej | 4064,5 | 6. |
Kolarstwo
- Osobny artykuł: Kolarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Kolarstwo szosowe
Zawodnik | Konkurencja | Czas | Pozycja |
---|---|---|---|
Andy Wilson | jazda indywidualna na czas (m) | 6:53:52,4 | 22. |
Eric Pilcher | 6:54:02,0 | 23. | |
Dave Marsh | 6:56:52,4 | 24. | |
Samuel Hunter | 7:16:35,0 | 34. | |
Andy Wilson Eric Pilcher Dave Marsh Samuel Hunter | jazda drużynowa na czas (m) | 20:44:46,8 | 7. |
Kolarstwo torowe
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Repasaże | Ćwierćfinał | Repasaże | Półfinały | Finał | Pozycja | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | Przeciwnik | Czas | Miejsce | |||
sprint | Herbert Fuller | Oscar Guldager | 13,8 | 1. | N/A | Guglielmo Bossi William Coppins | 13,0 | 1. | N/A | Lucien Michard Guglielmo Bossi | b.d | 2. | NQ | |||||||
George Owen | Jean Cugnot Artūrs Zeiberliņš | b.d | 2. | Jan Łazarski Roberts Plūme | b.d | 1. | Lucien Michard Oscar Guldager | b.d | 3. | Lucien Mermillod Pierre de Bruyne George Owen | b.d | 4. | NQ | |||||||
tandemy | Frederick Habberfield Thomas Harvey | Edmund Hansen, Willy Falck Hansen | b.d | 2. | N/A | NQ | ||||||||||||||
50 km | Cyril Alden | N/A | b.d | |||||||||||||||||
Harry Wyld | N/A | b.d | ||||||||||||||||||
Wyścig drużynowy na dochodzenie | Frederick Habberfield Thomas Harvey Herbert Lee Jock Stewart | Francja | b.d | 2. | N/A | NQ |
Lekkoatletyka
- Osobny artykuł: Lekkoatletyka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Konkurencje biegowe
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Ćwierćfinał | Półfinał | Finał | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
100 m | Lancelot Royle | 11,0 | 1. | b.d | 3. | NQ | |||
Walter Rangeley | 11,0 | 1. | 11,0 | 3. | NQ | ||||
Wilfred Nichol | 11,0 | 1. | 11,0 | 2. | 11,3 | 4. | NQ | ||
Harold Abrahams | 11,0 | 1. | 10,6 | 1. | 10,6 | 1. | 10,6 | ||
200 m | Eric Liddell | 22,2 | 1. | b.d | 2. | 21,8 | 2. | 21,9 | |
Wilfred Nichol | 22,6 | 1. | 22,6 | 2. | 22,4 | 5. | NQ | ||
Harold Abrahams | 22,2 | 1. | 22,0 | 1. | 21,9 | 3. | 22,3 | 6. | |
Thomas Matthewman | b.d | 2. | b.d | 4. | NQ | ||||
400 m | Edward Toms | 49,9 | 2. | b.d | 4. | NQ | |||
George Renwick | 50,3 | 2. | b.d | 6. | NQ | ||||
Eric Liddell | 50,2 | 1. | 49,3 | 2. | 48,2 | 1. | 47,6 | ||
Guy Butler | 50,2 | 1. | 49,8 | 1. | 47,9 | 2. | 48,6 | ||
800 m | Harry Houghton | 1:58,4 | 2. | N/A | 1:57,3 | 2. | 1:58,0 | 9. | |
Edgar Mountain | b.d | 3. | N/A | b.d | 7. | NQ | |||
Henry Stallard | 1:57,8 | 1. | N/A | 1:54,2 | 1. | 1:53,0 | 4. | ||
Douglas Lowe | 1:58,0 | 1. | N/A | 1:56,8 | 1. | 1:52,4 | |||
1500 m | Douglas Lowe | N/A | 4:07,2 | 2. | 3:57,0 | 4. | |||
Sonny Spencer | N/A | 4:09,0 | 2. | 4:03,7 | 11. | ||||
Henry Stallard | N/A | 4:11,8 | 1. | 3:55,6 | |||||
Cyril Ellis | N/A | 4:08,1 | 3. | NQ | |||||
5000 m | Charles Johnstone | 15:27,4 | 5. | N/A | NQ | ||||
Ralph Starr | b.d | 6. | N/A | NQ | |||||
Frank Saunders | 15:37,0 | 4. | N/A | 15:54,0 | 10. | ||||
Charles Clibbon | 15:35,6 | 4. | N/A | 15:29,0 | 6. | ||||
10 000 m | Ernest Harper | N/A | 31:58,0 | 5. | |||||
Halland Britton | N/A | 32:06,0 | 6. | ||||||
Charles Clibbon | N/A | b.d | 14. | ||||||
Eddie Webster | N/A | DNF | |||||||
3000 m z przeszkodami | Evelyn Montague | N/A | 9:48,0 | 3. | 9:8=58,0 | 5. | |||
David Cummings | N/A | b.d | 5. | NQ | |||||
Sidney Newey | N/A | b.d | 3. | b.d | 9. | ||||
110 m przez płotki | Leopold Partridge | b.d | 3. | N/A | NQ | ||||
Eric Harrison | b.d | 2. | N/A | 15,7 | 4. | NQ | |||
Fred Gaby | 15,6 | 1. | N/A | 15,7 | 3. | NQ | |||
David Burghley | b.d | 3. | N/A | NQ | |||||
400 m przez płotki | Wilfrid Tatham | 58,5 | b.d | N/A | NQ | ||||
Fred Blackett | 56,9 | 2. | N/A | 58,4 | 3. | DSQ | |||
sztafeta 4 × 100 m mężczyzn | Harold Abrahams Wilfred Nichol Walter Rangeley Lancelot Royle | 42,0 | 1. | N/A | 41,8 | 1. | 41,2 | ||
sztafeta 4 × 400 m mężczyzn | Edward Toms George Renwick Richard Ripley Guy Butler | 3:22,0 | 1. | N/A | 3:17,4 | ||||
bieg 3000 m drużynowo | George Webber Herbert Johnston Bertram Macdonald | N/A | 15 | 2. | 14 | ||||
maraton | Samuel Ferris | N/A | 2:52:26,0 | 5. | |||||
Arthur Farrimond | N/A | 3:05:15,0 | 17. | ||||||
Jack McKenna | N/A | 3:30:40,0 | 27. | ||||||
Ernest Letherland | N/A | DNF | |||||||
Albert Mills | N/A | DNF | |||||||
Dunky Wright | N/A | DNF | |||||||
chód na 10 km | Gordon Goodwin | N/A | 49:04,0 | 1. | 48:37,9 | ||||
Ernie Clark | N/A | b.d | 5. | 49:59,2 | 6. | ||||
Gordon Watts | N/A | DSQ | NQ | ||||||
bieg przełajowy | Ernie Harper | N/A | 35:45,4 | 4. | |||||
Arthur Sewell | N/A | DNF | |||||||
John Benham | N/A | DNF | |||||||
Eddie Webster | N/A | DNF | |||||||
Joseph Williams | N/A | DNF | |||||||
bieg przełajowy drużynowo | Ernie Harper Arthur Sewell John Benham Eddie Webster Joseph Williams | N/A | DNF |
Konkurencje techniczne
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Miejsce | Wynik | Miejsce | ||
skok w dal | Christopher MacKintosh | 6,88 | 6. | 6,92 | 6. |
trójskok | Harold Langley | 12,74 | 15. | NQ | |
John Odde | 13,40 | 12. | NQ | ||
Jack Higginson | 13,34 | 13. | NQ | ||
skok wzwyż | Arthur Willis | NM | – | NQ | |
Crawford Kerr | NM | – | NQ | ||
Robert Dickinson | 1,75 | 15. | NQ | ||
skok o tyczce | James Campbell | 3,20 | 15. | NQ | |
pchnięcie kulą | Charles Beckwith | 12,48 | 20. | NQ | |
Rex Woods | 11,77 | 24. | NQ | ||
rzut młotem | Malcolm Nokes | 48,875 | 2. | 48,875 | |
rzut oszczepem | Jock Dalrymple | 46,92 | 24. | NQ | |
Henri Dauban de Silhouette | 44,70 | 27. | NQ |
Zawodnik | Konkurencje | Wyniki | Punkty | Miejsce | |
---|---|---|---|---|---|
Donald Slack | pięciobój | skok w dal | 6,43 | 12 | 12. |
rzut oszczepem | 34,18 | 28 | 28. | ||
Bieg na 200 m | 23,8 | 8 | 8. | ||
rzut dyskiem | DNS | ||||
Bieg na 1500 m | DNS | ||||
Finał | 48 | 13. | |||
Percy Spark | skok w dal | 5,29 | 30 | 30. | |
rzut oszczepem | 41,19 | 21 | 21. | ||
Bieg na 200 m | 27,0 | 28 | 28. | ||
rzut dyskiem | DNS | ||||
Bieg na 1500 m | DNS | ||||
Finał | 79 | 27. | |||
Donald Slack | dziesięciobój | bieg 100 m | 11,6 | 762,0 | 8. |
skok w dal | 5,98 | 603,1 | 30. | ||
pchnięcie kulą | 8,765 | 342,5 | 33. | ||
skok wzwyż | 1,65 | 608 | 16. | ||
bieg 400 m | 55,2 | 736,80 | 22. | ||
rzut dyskiem | 24,32 | 206,18 | 23. | ||
bieg na 110 m przez płotki | 17,6 | 753 | 13. | ||
skok o tyczce | 2,60 | 271,0 | 23. | ||
rzut oszczepem | 36,11 | 315,525 | 21. | ||
bieg na 1500 m | 5:11,8 | 550,0 | 16. | ||
Finał | 5148,105 | 25. | |||
Percy Spark | bieg 100 m | 12,8 | 476,4 | 36. | |
skok w dal | 5,17 | 404,65 | 35. | ||
pchnięcie kulą | 10,86 | 552,0 | 16. | ||
skok wzwyż | 1,40 | 258 | 33. | ||
bieg 400 m | 59,0 | 593,92 | 32. | ||
rzut dyskiem | 33,085 | 539,25 | 11. | ||
bieg na 110 m przez płotki | DSQ | ||||
skok o tyczce | DNS | ||||
rzut oszczepem | DNS | ||||
bieg na 1500 m | DNS | ||||
Finał | DNF |
Pięciobój nowoczesny
- Osobny artykuł: Pięciobój nowoczesny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Zawodnik | Konkurencja | Strzelanie | Pływanie | Szermierka | Jazda konna | Bieg przełajowy | Suma punktów | Pozycja | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wynik | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | M. | Punkty | Wynik | M. | Punkty | Czas | M. | Punkty | ||||
David Turquand-Young | indywidualnie | 168 | 10. | 10 | 5:21,8 | 3. | 3 | 30. | 30,5 | – | – | 36. | 13:11,0 | 5. | 5 | 84,5 | 13. |
Frederick Barton | 165 | 16. | 16 | 6:45,0 | 24. | 24 | 37. | 37,5 | – | – | 36. | 13:25,0 | 9. | 9 | 122,5 | 28. | |
George Vokins | 144 | 24. | 24 | 6:02,8 | 11. | 11 | 10. | 10 | 126,5 | 8. | 8 | 13:35,0 | 11. | 11,5 | 64,5 | 7. | |
Brian Horrocks | 129 | 35. | 35 | 6:12,2 | 14. | 14 | 34. | 34,5 | 123 | 12. | 12 | 13:07,0 | 3. | 3 | 98,5 | 19. |
Piłka wodna
- Osobny artykuł: Piłka wodna na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
|
|
Turniej główny
1 Runda
13 lipca 1924 | Węgry | 7:6 | Wielka Brytania | ||
16:30 | |||||
Pływanie
- Osobny artykuł: Pływanie na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Mężczyźni
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
100 m dowolnym | Charles Baillee | 1:08,2 | 4. | NQ | |||
Albert Dickin | 1:06,0 | 5. | NQ | ||||
Alfred Pycock | 1:05,2 | 2. | 1:05,0 | 4. | NQ | ||
400 m dowolnym | John Hatfield | 5:32,6 | 2. | 5:30,4 | 3. | 5:32,0 | 5. |
Edward Peter | 5:38,6 | 3. | NQ | ||||
Harold Annison | 5:32,6 | 2. | 5:39,4 | 4. | NQ | ||
1500 m dowolnym | Harold Annison | 22:38,4 | 1. | 23:11,8 | 4. | NQ | |
John Taylor | 23:16,6 | 2. | 23:13,8 | 6. | NQ | ||
John Hatfield | 22:26,8 | 2. | 21:53,4 | 3. | 21:55,6 | 4. | |
100 m grzbietowym | James Worthington | 1:23,2 | 3. | 1:24,2 | 4. | NQ | |
John McDowall | 1:21,8 | 2. | 1:22,0 | 5. | NQ | ||
Austin Rawlinson | 1:18,8 | 1. | 1:19,2 | 2. | 1:20,0 | 5. | |
200 m klasycznym | William Stoney | 3:10,3 | 5. | NQ | |||
Edward Maw | 3:07,0 | 2. | 3:07,0 | 4. | NQ | ||
Reginald Flint | 3:05,2 | 1. | 3:06,8 | 5. | NQ | ||
4 × 200 m dowolnym | Harold Annison Albert Dickin Edward Peter Leslie Savage | 10:52,4 | 2. | 10:31,2 | 2. | 10:19,4 | 5. |
Kobiety
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Półfinał | Finał | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | Czas | Miejsce | ||
100 m dowolnym | Iris Tanner | 1:22,4 | 2. | 1:18,6 | 3. | 1:20,8 | 5. |
Florence Barker | 1:20,8 | 2. | 1:21,4 | 5. | NQ | ||
Constance Jeans | 1:16,0 | 1. | 1:16,6 | 2. | 1:15,4 | 4. | |
400 m dowolnym | Doris Molesworth | 6:28,6 | 2. | 6:19,8 | 2. | 6:25,4 | 4. |
Constance Jeans | 6:34,6 | 2. | 6:37,8 | 4. | NQ | ||
Iris Tanner | 6:35,4 | 2. | 6:34,0 | 3. | NQ | ||
100 m grzbietowym | Phyllis Harding | 1:29,4 | 2. | N/A | 1:27,4 | ||
Ellen King | 1:38,2 | 4. | N/A | NQ | |||
Helen Boyle | 1:43,0 | 3. | N/A | NQ | |||
200 m klasycznym | Irene Gilbert | N/A | 3:32,8 | 2. | 3:38,0 | 5. | |
Lucy Morton | N/A | 3:29,4 | 1. | 3:33,2 | |||
Gladys Carson | N/A | 3:30,0 | 1. | 3:35,4 | |||
4 × 100 m dowolnym | Florence Barker Constance Jeans Grace McKenzie Iris Tanner | N/A | 5:17,0 |
Podnoszenie ciężarów
- Osobny artykuł: Podnoszenie ciężarów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Konkurencja | Zawodnik | Wyciskanie jednorącz | Podrzut jednorącz | Rwanie | Wyciskanie oburącz | Podrzut oburącz | Łącznie | Pozycja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
waga piórkowa | Alfred Baxter | 55 kg | 65 kg | 70 kg | 75 kg | 105 kg | 370 kg | 7. |
Augustus Cummins | 55 kg | 65 kg | 62,5 kg | 67,5 kg | 87,5 kg | 337,5 kg | 16. | |
Thomas Taylor | 50 kg | 55 kg | 57,5 kg | 65 kg | 90 kg | 317,5 kg | 17. | |
waga lekka | William Wyatt | 55 kg | 65 kg | 65 kg | 72,5 kg | 95 kg | 352,5 kg | 17. |
John Tooley | 50 kg | 65 kg | 65 kg | 70 kg | 95 kg | 345 kg | 19. | |
William Randall | 50 kg | 60 kg | 67,5 kg | 65 kg | 90 kg | 332,5 kg | 20. | |
waga średnia | Charles Attenborough | 65 kg | 65 kg | 80 kg | 75 kg | 102,5 kg | 387,5 kg | 17. |
John Austin | 55 kg | 70 kg | 60 kg | 75 kg | 100 kg | 360 kg | 22. | |
Robert Lowes | 50 kg | 65 kg | 70 kg | 70 kg | 95 kg | 350 kg | 22. | |
waga ciężka | Harold Wood | 60 kg | 75 kg | 82,5 kg | 90 kg | 110 kg | 417,5 kg | 17. |
Polo
- Osobny artykuł: Polo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
|
Wyniki
- Wielka Brytania – Francja 2:10
- Wielka Brytania – Francja 16:2
- Wielka Brytania – Hiszpania 10:3
- Argentyna – Wielka Brytania 9:5
Drużyna Wielkiej Brytanii zdobyła brązowy medal.
Skoki do wody
- Osobny artykuł: Skoki do wody na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Mężczyźni
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
wieża 10 m | Eric MacDonald | 345,5 | 5. | NQ | |
Albert Knight | 394,5 | 4. | NQ | ||
trampolina 3m | Eric MacDonald | 433,2 | 6. | NQ | |
Gregory Matveieff | 414,1 | 4. | NQ | ||
skoki standard i dowolne | Albert Dickin | 141 | 6. | NQ | |
Albert Knight | 156 | 3. | 137 | 7. | |
Harold Clarke | 162 | 1. | 158 |
Kobiety
Konkurencja | Zawodnik | Eliminacje | Finał | ||
---|---|---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | Wynik | Pozycja | ||
wieża 10 m | Verrall Newman | 154 | 4. | NQ | |
Beatrice Armstrong | 141 | 6. | NQ | ||
Isabelle White | 150 | 2. | 140 | 6. | |
trampolina 3m | Catherine O’Bryen | 258,8 | 7. | NQ | |
Amelia Hudson | 345,2 | 5. | NQ | ||
Gladys Luscombe | 244,0 | 8. | NQ |
Strzelectwo
- Osobny artykuł: Strzelectwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Konkurencja | Zawodnik | Finał | |
---|---|---|---|
Wynik | Pozycja | ||
pistolet szybkostrzelny 25 m | Charles Bounton | 17 | 9. |
Charles Mackie | 16 | 21. | |
Peter Griffiths | 13 | 40. | |
karabin małokalibrowy 50 m | David Lewis | 371 | 49. |
William Artis | 369 | 52. | |
Frederick Bracegirdle | 367 | 55. | |
Frederick Bracegirdle | 365 | 57. | |
karabin wojskowy 600 m leżąc | Alexander Martin | 87 | 9. |
Thomas Northcote | 82 | 54. | |
Harry Douglas | 80 | 34. | |
runda pojedyncza – sylwetka jelenia | Cyril Mackworth-Praed | 39 | |
John Faunthorpe | 31 | 21. | |
Ted Ranken | 30 | 22. | |
Alexander Rogers | 26 | 26. | |
runda podwójna – sylwetka jelenia | Cyril Mackworth-Praed | 72 | |
Herbert Perry | 59 | 13. | |
Allen Whitty | 56 | 18. | |
Ted Ranken | 51 | 22. | |
runda pojedyncza – sylwetka jelenia drużynowo | Cyril Mackworth-Praed Alexander Rogers John Faunthorpe John O’Leary | 136 | 4. |
runda podwójna – sylwetka jelenia drużynowo | Cyril Mackworth-Praed Allen Whitty Herbert Perry Philip Neame | 263 | |
trap indywidualnie | Enoch Jenkins | 94 | 11. |
John O’Leary | 89 | 24. | |
Cyril Mackworth-Praed | b.d | b.d | |
trap drużynowo | John O’Leary Enoch Jenkins Herbert Larsen Cyril Mackworth-Praed G.R. Neal William Grosenor | 328 | 8. |
Szermierka
- Osobny artykuł: Szermierka na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Konkurencja | Zawodnik | 1 runda | 2 runda | Ćwierćfinał | Półfinały | Finał | Pozycja | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | |||
szpada indywidualnie | Charles Biscoe | George Breed Charles Delporte Virgilio Mantegazza Carl Gripenstedt Krikor Agathon Domingo Mendy Constantin Antoniades Josef Jungmann Miguel Zabalza | N/A | Georges Buchard Eugene Empeyta Nils Hellsten Virgilio Mantegazza Ernest Gevers Joseph Misrahi Sigurd Akre Pieter von Boven Wenceslao Paunero | Virgilio Mantegazza Georges Buchard Armand Massard Ernest Gevers Peter Ryefelt Allan Milner Paul Anspach Eugene Empeyta Ramón Fonst Domingo García Carl Gripenstedt | NQ | ||||||
Robert Frater | Roger Ducret Paul Anspach Pedro Nazar Frédéric Fitting Teodoros Fustanos Conrado Rolando Eduardo Alonso Josef Javůrek | N/A | Frédéric Fitting Renzo Compagna Trifon Triandafilakos Mário de Noronha Allan Milner Armand Massard Willem van Blijenburgh Conrado Rolando Paul Anspach Bror Lagercrantz | NQ | ||||||||
Martin Holt | Armand Massard Allan Milner Eugène Empeyta Ivan Osiier Luis Lucchetti Ramíro Mañalich Salvador Quesada Santos Ferreira | N/A | George Calnan Domingo Garcia Raoul Heide Luis Lucchetti Ivan Osiier Roger Ducret Gustaf Lindblom Krikor Agathon Frederico Paredes Charles Delporte | NQ | ||||||||
Robert Montgomerie | Sigurd Akre Rui Mayer Willem van Blijenburgh Wenceslao Paunero Gaston Cornereau Arthur Lyon Peter Ryefelt Jan Tille | N/A | NQ | |||||||||
szpada drużynowo | Charles Biscoe Archibald Craig Robert Frater Martin Holt Robert Montgomerie Charles Notley | Belgia Argentyna | W | N/A | Portugalia Hiszpania Kuba | P P | NQ | |||||
floret indywidualnie | Robert Montgomerie | Frédéric Fitting Harold Bloomer Ernst Huber | P W W | George Calnan Roger Ducret Horacio Casco Diego Díez John Albaret | W P W W W | Juan Delgado Kurt Ettinger Jacques Coutrot Maurice Van Damme Gil de Andrade | P P P W W | NQ | ||||
Frederick Sherriff | Jacques Coutrot Burke Boyce Sigurd Akre Gilberto Tellechea | P P W W | Roberto Larraz Jacques Coutrot Balthasar De Beukelaer Johan Falkenberg Paul Kunze | P P P P P | NQ | |||||||
Philip Doyne | Philippe Cattiau Diego Díez Zoltán Schenker František Dvořák | P W W W | Charles Crahay Juan Delgado Manuel Queiróz Édouard Fitting Alois Gottfried | P P P W W | NQ | |||||||
Edgar Seligman | George Calnan Adrianus de Jong Erik Sjøqvist Félix de Pomés | W W W W | Ivan Osiier Kurt Ettinger Frédéric Fitting Adrianus de Jong Santiago García | W W W W W | Roger Ducret George Calnan Ivan Osiier Charles Crahay Manuel Queiróz | W P W W W | Philippe Cattiau Jacques Coutrot Balthasar De Beukelaer George Calnan Frithjof Lorentzen | P W W W W | DNS | |||
floret drużynowo | Philip Doyne Robert Montgomerie Edgar Seligman Frederick Sherriff Roland Willoughby | Włochy | N/A | Belgia Argentyna | P P | NQ | ||||||
szabla indywidualnie | Cecil Kershaw | N/A | Héctor Belo Sándor Pósta Georges Conraux Raúl Sola Charles Acke Jens Berthelsen | W P P P W W | NQ | |||||||
Robin Dalglish | N/A | Roger Ducret Ivan Osiier Zoltán Schenker Jan van der Wiel Chauncey McPherson Manuel Toledo | P P W P W W | Roger Ducret Marcello Bertinetti Zoltán Schenker Adrianus de Jong Raúl Sola Omer Berck Domingo Mendy Laurence Castner | P P P P W P W W | NQ | ||||||
Edgar Seligman | N/A | Oreste Puliti Robert Feyerick Domingo Mendy Arturo Ponce Julio González | P P W W W | DNF | ||||||||
Archibald Corble | N/A | Giulio Sarrocchi Ödön Tersztyánszky Marc Perrodon Carmelo Merlo Arthur Lyon Fernando Guillén Joanis Jeorjadis | P P P P W W W | NQ | ||||||||
szabla drużynowo | Edward Brookfield Archibald Corble Robin Dalglish William Hammond Cecil Kershaw William Marsh | Węgry Dania | p P | N/A | NQ |
Kobiety
Konkurencja | Zawodnik | Ćwierćfinał | Półfinały | Finał | Pozycja | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | Przeciwnik | Wynik | |||
floret indywidualnie | Gladys Davies | E. Fitting Elsa Hellquist Ellen Osiier Johanna Stokhuyzen-de Jong Yvonne Conte Irma Hopper | 'W W P 'W W P | Grete Heckscher Gizella Tary Lucienne Prost E. Fitting Ellen Hamilton | W W W W W | Ellen Osiier Grete Heckscher Muriel Freeman Yutta Barding Gizella Tary | P W W W W | |
Muriel Freeman | Lucienne Prost Judith Morgenthaler Hanna Olsen Ingeborg Buhl Adriana Admiraal-Meijerink | W W P W W W | Ellen Osiier Gladys Daniell Yutta Barding Hanna Olsen Fernande Tassy | P W W W W | Ellen Osiier Gladys Davies Grete Heckscher Yutta Barding Gizella Tary | P P P W W | . | |
Gladys Daniell | Ellen Hamilton Yutta Barding Michele Bory Johanna de Boer Wanda Dubieńska | W W W W W | Ellen Osiier Muriel Freeman Yutta Barding Hanna Olsen Fernande Tassy | P P P P W | NQ | |||
Alice Walker | Grete Heckscher Fernande Tassy Gizella Tary Adelaide Gehrig S. Bonnard | P P P P W | NQ |
Tenis ziemny
- Osobny artykuł: Tenis ziemny na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Konkurencja | Zawodnik | 1 runda | 2 runda | 3 runda | 4 runda | Ćwierćfinały | Półfinały | Finał | Miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | Przeciwnik Wynik | |||
Singiel (m) | Patrick Wheatley | BYE | Masanosuke Fukuda P 0:3 (2:6,4:6,3:6) | NQ | |||||
Algernon Kingscote | Friedrich Rohrer W 3:2 (6:3,6:4,4:6,3:6,6:3) | Henning Müller W 3:0 (6:2,7:5,6:2) | Runar Granholm W 3:0 (6:2,6:0,6:2) | Jean Borotra P 0:3 (1:6,3:6,1:6) | NQ | ||||
John Brian Gilbert | Aleksandar Đurđenski W 3:1 (8:6,6:1,2:6,6:2) | Gerard Leembruggen W 3:0 (6:1,12:10,6:1) | James Bayley P 0:3 (5:7,7:9,1:6) | John Brian Gilbert P 1:3 (8:10,6:2,9:11,2:6) | NQ | ||||
Max Woosnam | BYE | Bjørn Thalbitzer W 3:0 (6:1,6:1,6:2) | Patrick Spence P 2:3 (6:4,8:10,3:6,6:3,3:6) | NQ | |||||
debel (m) | Leslie Godfree Max Woosnam | Ernst Gottlieb Friedrich Rohrer P 0:3 (3:6,4:6,2:6) | NQ | N/A | NQ | ||||
Algernon Kingscote John Wheatley | José Alonso Manuel Alonso P 0:3 (4:6,3:6,1:6) | NQ | N/A | NQ | |||||
singiel (k) | Kathleen McKane | BYE | Anne de Borman W 2:0 (6:0,6:2) | Sigrid Fick W 2:0 (6:1,6:1) | N/A | Marion Jessup W 2:0 (6:2,6:0) | Julie Vlasto P 1:2 (6:0,5:7,1:6) | Germaine Golding W 2:1 (5:7,6:3,6:0) | |
Dorothy Shepherd-Barron | BYE | Marie Storms W 2:0 (6:1,6:1) | Rosetta Gagliardi W 2:0 (6:1,6:0) | N/A | Julie Vlasto P 0:2 (4:6,2:6) | NQ | |||
Phyllis Covell | Mary Wallis W 2:1 (3:6,6:0,6:2) | Ilona Várady-Péter W 2:0 (6:1,6:3) | Germaine Golding P 1:2 (3:6,6:3,2:6) | N/A | NQ | ||||
Phyllis Satterthwaite | BYE | wolny los | Helen Wills Moody P 0:2 (1:6,1:6) | N/A | NQ | ||||
debel (k) | Dorothy Shepherd-Barron Evelyn Colyer | BYE | Wolny los | N/A | Germaine Golding Jeanne Vaussard W 2:0 (6:2,6:2) | Helen Wills Moody Hazel Wightman P 1:2 (3:6,6:1,5:7) | Marguerite Billout Yvonne Bourgeois W 2:0 (6:1,6:2) | ||
Phyllis Covell Kathleen McKane | Marion Jessup Eleanor Goss W 2:0 (6:1,6:2) | Anne de Borman Marie Storms W 2:0 (6:1,6:2) | N/A | Sigrid Fick Lily von Essen W 2:0 (6:2,6:3) | Marguerite Billout Yvonne Bourgeois W 2:0 (6:2,6:2) | Helen Wills Moody Hazel Wightman P 0:2 (5:7,6:8) | |||
mikst | Kathleen McKane John Brian Gilbert | BYE | Giulia Perelli Umberto De Morpurgo W 2:1 (9:7,1:6,7:5) | N/A | Mary Wallis Edwin McCrea W 2:0 (6:1,7:5) | Hazel Wightman Richard N. Williams P 1:2 (6:2,6:8,1:6) | Cornelia Bouman Hendrik Timmer P 0:2 (w/o) | . | |
Phyllis Covell Leslie Godfree | Rebecca Blair-White William Ireland W 2:0 (6:2,6:4) | Helena Contostavlos Pantelis Papadopoulos W 2:0 (w/o) | N/A | Cornelia Bouman Hendrik Timmer P 0:2 (1:6,5:7) | NQ |
Wioślarstwo
- Osobny artykuł: Wioślarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Konkurencja | Zawodnik | Półfinał | Repasaż | Finał | Pozycja | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Czas | M. | Czas | M. | Czas | M. | |||
Jedynka | Jack Beresford | b.d | 2. | 8:00,4 | 1. | 7:49,2 | 1. | |
Dwójka bez sternika | Gordon Killick Cyril Southgate | 10:10,8 | 2. | b.d | 1. | DNS | - | |
Czwórka bez sternika | Charles Eley James MacNabb Robert Morrison Terence Sanders | 6:43,0 | 1. | N/A | 7:08,6 | 1. | ||
Czwórka ze sternikiem | Harry Barnsley Victor Bovington Bernard Croucher Thomas Monk John Townend | b.d | 2. | b.d | 2. | NQ | ||
ósemka | Reginald Bare Edward Chandler Horace Debenham Hugh Dulley Ian Fairbairn John Godwin Arthur Long Harold Morphy Charles Rew | 6:04,0 | 1. | N/A | b.d | 4. | 4. |
Zapasy
- Osobny artykuł: Zapasy na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Żeglarstwo
- Osobny artykuł: Żeglarstwo na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 1924.
Zawodnik | Konkurencja | Eliminacje | Półfinały | Punkty | Finałowa pozycja | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Wyścig I miejsce | Wyścig II miejsce | Wyścig III miejsce | Wyścig I miejsce | Wyścig II miejsce | ||||
Gordon Fowler | monotyp olimpijski | 4. | 2. | N/A | 6. | 6. | 12 | 7. |
Ernest Roney Harold Fowler Edwin Jacob Thomas Riggs Walter Riggs | klasa 8 metrów | 3. | 1. | 3. | 2. | 3. | 7 |
Przypisy
- ↑ Amateur Boxing – Olympic Games 1924 Results Men. the-sports.org. [dostęp 2017-06-22]. (ang.).
- ↑ a b c d e f g h i j k Athletics – Olympic Games 1924 Results Men. the-sports.org. [dostęp 2017-06-22]. (ang.).
- ↑ a b c d Swimming – Olympic Games 1924 Results Women. the-sports.org. [dostęp 2017-06-22]. (ang.).
- ↑ a b c Shooting sports – Olympic Games 1924 Results Men. the-sports.org. [dostęp 2017-06-22]. (ang.).
- ↑ a b Rowing – Olympic Games 1924 Results Men. the-sports.org. [dostęp 2017-06-22]. (ang.).
- ↑ Tennis – Wommen's Olympic Games 1924 Doubles 1924. the-sports.org. [dostęp 2017-06-22]. (ang.).
- ↑ Diving – Olympic Games 1924 Results Men. the-sports.org. [dostęp 2017-06-22]. (ang.).
- ↑ Tennis – Wommen's Olympic Games 1924. the-sports.org. [dostęp 2017-06-22]. (ang.).
- ↑ Tennis – Wommen's Olympic Games Doubles 1924. the-sports.org. [dostęp 2017-06-22]. (ang.).
- ↑ a b c d e Walka stoczona w turnieju o srebrny medal.
- ↑ a b c d Walka stoczona w turnieju o brązowy medal.
- ↑ a b Walka stoczona w turnieju o złoty medal.
- ↑ Z uwagi na wycofanie się pozostałych zawodników z rywalizacji o brązowy medal.
Bibliografia
- Great Britain at the 1924 Amsterdam Summer Games [online], Sports-reference.com [dostęp 2017-06-22] [zarchiwizowane z adresu 2012-10-21] (ang.).
- Official Reports Paris 1924 part 1. library.la94.org. [dostęp 2017-06-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2018-10-26)]. (ang.).
- Official Reports Paris 1924 part 2. library.la94.org. [dostęp 2017-06-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-12-07)]. (ang.).
- Official Reports Paris 1924 part 3. library.la94.org. [dostęp 2017-06-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-12)]. (ang.).
- Official Reports Paris 1924 part 4. library.la94.org. [dostęp 2017-06-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2016-09-12)]. (ang.).
- p
- d
- e
Letnie IO |
|
---|---|
Zimowe IO |
|
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa | |
Australia i Oceania |