Włoska Formuła 3000 Sezon 2000
Inauguracja | 2 kwietnia |
---|---|
Zakończenie | 22 października |
Liczba wyścigów | 8 |
Mistrzowie | |
Kierowcy | Ricardo Sperafico |
Zespoły | Arden Team Russia |
Poprzedni sezon • Następny sezon |
Włoska Formuła 3000 Sezon 2000 – drugi sezon w historii tej serii. Sezon rozpoczął się 2 kwietnia podczas wyścigu na torze ACI Vallelunga Circuit we Włoszech, a zakończył 22 października na hiszpańskim torze Misano. Tytuł w klasyfikacji głównej zdobył Brazylijczyk Ricardo Sperafico, a w klasyfikacji zespołów holenderska ekipa Arden Team Russia.
Kalendarz wyścigów
Wyścig | Tor | Data | Okrążeń | Dystans | Czas wyścigu | Szybkość | Zwycięzca | Pole position | Najszybsze okrążenie |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Vallelunga | 2 kwietnia | 32 | 3.228=103.296 km | 0′38:37.486 | 160.462 km/h | Gabriele Lancieri | Andrej Pavicevic | Gabriele Lancieri |
2 | Mugello | 16 kwietnia | 20 | 5.245=104.9 km | 0′38:34.389 | 163.170 km/h | Ricardo Sperafico | Ricardo Sperafico | Ricardo Sperafico |
3 | Imola | 14 maja | 21 | 4.933=103.593 km | 0′35:43.155 | 174.012 km/h | Warren Hughes | Warren Hughes | Warren Hughes |
4 | Monza | 25 czerwca | 18 | 5.793=104.274 km | 0′30:12.705 | 207.086 km/h | Warren Hughes | Rodrigo Sperafico | Warren Hughes |
5 | Vallelunga | 23 lipca | 32 | 3.228=103.296 km | 0′35:19.101 | 175.483 km/h | Ricardo Sperafico | Ricardo Sperafico | Thomas Biagi |
6 | Donington Park | 6 sierpnia | ? | ? km | 0′37:16.669 | ? km/h | Ricardo Sperafico | Ricardo Sperafico | Thomas Biagi |
Assen | 20 sierpnia | Wyścig nie zaliczany do mistrzostw | |||||||
7 | Pergusa-Enna | 9 września | 21 | 4.950=103.95 km | 0′33:18.404 | 187.259 km/h | Darren Manning | Darren Manning | Darren Manning |
8 | Misano | 22 października | ? | ? km | 0′33:48.550 | ? km/h | Ricardo Sperafico | Ricardo Sperafico | Warren Hughes |
Klasyfikacja kierowców
Punktacja wyścigu: 10-6-4-3-2-1 (sześć pierwszych pozycji)
Legenda oznaczeń w tabelach wyników Wyświetl szablon na nowej stronie | |
---|---|
Oznaczenie | Wyjaśnienie |
Złoty | Zwycięzca lub mistrzostwo |
Srebrny | 2. miejsce lub wicemistrzostwo |
Brązowy | 3. miejsce lub II wicemistrzostwo |
Zielony | Ukończył, punktował (w klasyfikacji generalnej, gdy zdobył co najmniej jeden punkt na przestrzeni sezonu, poza trzema powyższymi opcjami) |
Niebieski | Ukończył, nie punktował (w klasyfikacji generalnej, gdy nie zdobył co najmniej jednego punktu na przestrzeni sezonu) |
Czerwony | Nie zakwalifikował się (NZ) |
Nie prekwalifikował się (NPK) | |
Różowy | Nie ukończył (NU) |
Niesklasyfikowany (NS) (w klasyfikacji generalnej, gdy nie został sklasyfikowany w żadnym wyścigu sezonu) | |
Czarny | Zdyskwalifikowany (DK) |
Wykluczony (WYK/EX) | |
Biały | Nie wystartował (NW) |
Kontuzjowany (K/INJ) | |
Wyścig odwołany (OD/C) | |
Bez koloru | Został wycofany (WYC/WD) |
Nie przybył (NP/DNA) | |
Nie brał udziału w treningach (NT/DNP) | |
Nie został zgłoszony (–) | |
Pogrubienie | Start z pole position |
Kursywa | Najszybsze okrążenie wyścigu |
† | Nie ukończył, ale jego rezultat został zaliczony ze względu na przejechanie więcej niż 90% dystansu wyścigu. |
* | Sezon w trakcie |
1/2/3 | Punktowana pozycja w sprincie kwalifikacyjnym |
Lista systemów punktacji Formuły 1 |
Pozycja | Kierowca | Zespół | ACI | MUG | IMO | MON | ACI | DON | PER | MIS | Punkty |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ricardo Sperafico | ADM Competizione | – | 10 | 3 | – | 10 | 10 | 3 | 10 | 46 |
2 | Warren Hughes | Arden Team Russia | 4 | – | 10 | 10 | – | 6 | 1 | 6 | 37 |
3 | Gabriele Lancieri | Sighinolfi Autosport | 10 | 3 | 6 | 2 | 6 | 1 | – | – | 28 |
4 | Rodrigo Sperafico | Draco Junior Team | 6 | 1 | 4 | 4 | 1 | 3 | – | 3 | 22 |
5 | Thomas Biagi | GP Racing | 3 | 6 | – | – | – | 2 | 4 | – | 15 |
6 | Darren Manning | Arden Team Russia | – | – | – | – | – | – | 10 | 4 | 14 |
Gianluca Calcagni | Monaco Motorsport | – | – | 1 | 2 | 2 | – | 6 | – | 12 | |
8 | Manuel Gião | Monaco Motorsport | 1 | – | 2 | 1 | – | 4 | 2 | – | 10 |
9 | „Babalus” | First Grand Prix/Traini Corse | – | 4 | – | – | 4 | – | – | – | 8 |
10 | Tomas Scheckter | da Vinci Team | – | – | – | 6 | – | – | – | – | 6 |
11 | Gabriele Varano | Team Ghinzani | – | – | – | – | 3 | – | – | – | 3 |
12 | Marcelo Battistuzzi | Monaco Motorsport Junior Team | 2 | – | – | – | – | – | – | – | 2 |
Giovanni Montanari | Durango Benetton Junior Team | – | 2 | – | – | – | – | – | – | 2 | |
Soheil Ayari | Durango Benetton Junior Team | – | – | – | – | – | – | – | 2 | 2 | |
15 | Michele Spoldi | Durango Benetton Junior Team | – | – | – | – | – | – | – | 1 | 1 |
16 | Sascha Bert | Orbit Motorsport Sighinolfi Autoracing | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
17 | Leonardo Nienkötter | Draco Junior Team | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
18 | Danilo Rossi | Orbit Motorsport Monaco Motorsport Junior Team | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
19 | Salvatore Tavano | B & C Competition/New Alex ADM Competizione | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
20 | Wiktor Masłow | Arden Team Russia | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
21 | Derek Hill | da Vinci Team | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
22 | Yann Goudy | Monaco Motorsport Junior Team | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
23 | Andrej Pavicevic | Durango Benetton Junior Team | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
24 | Gabriele Gardel | GP Racing | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
25 | Mark Shaw | da Vinci Team | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
26 | Paolo Ruberti | ADM Competizione | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
27 | Ángel Burgueño | Team Ghinzani | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
28 | Luca Vacis | Team Ghinzani | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
29 | Giandomenico Brusatin | da Vinci Team | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
30 | Nikolaus Stremmenos | First Grand Prix/Traini Corse | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
31 | Marco Cioci | First Grand Prix/Traini Corse | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
32 | Stefano Comandini | B & C Competition/New Alex | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
33 | Angelo Lancelotti | First Grand Prix/Traini Corse | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
34 | Thomas Blainer | B & C Competition/New Alex | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
35 | Giorgio Vinella | da Vinci Team | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
36 | Dino Morelli | Durango Benetton Junior Team | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
37 | Massimo Comelli | da Vinci Team | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
38 | Peter Sundberg | Team Ghinzani | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
39 | Paolo Montin | Monaco Motorsport Junior Team | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
40 | Marco de Iturbe | Team Ghinzani | – | – | – | – | – | – | – | – | 0 |
Pozycja | Kierowca | Zespół | ACI | MUG | IMO | MON | ACI | DON | PER | MIS | Punkty |
Linki zewnętrzne
- Oficjalna strona serii (wersja archiwalna). euroseries3000.com. [dostęp 2014-08-08]. (ang.).