Rosja na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994
Kod MKOl | RUS | |||||
---|---|---|---|---|---|---|
Zimowe Igrzyska Olimpijskie 1994 Lillehammer | ||||||
Chorąży | Siergiej Czepikow | |||||
Liczba zawodników | 113 w 12 dyscyplinach | |||||
|
Rosję na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994 reprezentowało 113 zawodników. Był to pierwszy start Rosji na zimowych igrzyskach olimpijskich po rozpadzie Związku Radzieckiego (na rozgrywanych dwa lata wcześniej ZIO 1992 Rosjanie startowali w barwach Wspólnoty Niepodległych Państw).
Zdobyte medale
Wyniki reprezentantów Rosji
Biathlon
- Osobny artykuł: Biathlon na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- sprint -
- bieg indywidualny - 8. miejsce
- sprint - 4. miejsce
- sprint - 16. miejsce
- bieg indywidualny - 35. miejsce
- bieg indywidualny - 24. miejsce
- sprint -
- bieg indywidualny -
- sztafeta -
Kobiety
- sprint - 42. miejsce
- sprint - 39. miejsce
- bieg indywidualny - 10. miejsce
- sprint - 32. miejsce
- bieg indywidualny - 26. miejsce
- bieg indywidualny - 23. miejsce
- sprint - 19. miejsce
- bieg indywidualny - 16. miejsce
- sztafeta -
Bobsleje
- Osobny artykuł: Bobsleje na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- Oleg Suchoruczenko
Andriej Gorochow
- Dwójki - 26. miejsce
- Władimir Jefimow
Oleg Pietrow
- Dwójki - 29. miejsce
- Oleg Suchoruczenko
Ajdar Tieregułow
Siergiej Krugłow
Konstantin Diomin
- Czwórki - 24. miejsce
Biegi narciarskie
- Osobny artykuł: Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- 30 km stylem dowolnym - 14. miejsce
- 50 km stylem klasycznym - 13. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 4. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 4. miejsce
- Bieg łączony - 5. miejsce
- 50 km stylem klasycznym - 9. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 13. miejsce
- Bieg łączony - 16. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 18. miejsce
- Bieg łączony - 17. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 15. miejsce
- 30 km stylem dowolnym - 28. miejsce
- 10 km stylem klasycznym - 20. miejsce
- Bieg łączony - 12. miejsce
- 50 km stylem klasycznym - 13. miejsce
- Aleksandr Worobjow
- 50 km stylem klasycznym - 17. miejsce
- sztafeta - 5. miejsce
Kobiety
- 15 km stylem dowolnym -
- 5 km stylem klasycznym - 11. miejsce
- Bieg łączony - 5. miejsce
- 15 km stylem dowolnym -
- 5 km stylem klasycznym -
- Bieg łączony -
- 30 km stylem klasycznym - 5. miejsce
- 15 km stylem dowolnym - 5. miejsce
- 5 km stylem klasycznym - 6. miejsce
- Bieg łączony - 4. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 23. miejsce
- 5 km stylem klasycznym - 16. miejsce
- Bieg łączony - 19. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 9. miejsce
- 15 km stylem dowolnym - 6. miejsce
- 30 km stylem klasycznym - 6. miejsce
- sztafeta -
Hokej na lodzie
- Osobny artykuł: Hokej na lodzie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- Siergiej Abramow, Siergiej Bieriezin, Wiaczesław Biezukładnikow, Oleg Dawydow, Dmitrij Dienisow, Rawil Gusmanow, Walerij Iwannikow, Igor Iwanow, Gieorgij Jewtjuchin, Walerij Karpow, Aleksiej Kudaszow, Andriej Nikoliszyn, Aleksandr Smirnow, Siergiej Sorokin, Oleg Szargorodski, Siergiej Szendełow, Andriej Tarasienko, Władimir Tarasow, Siergiej Tietryszny, Pawieł Torgajew, Igor Waricki, Aleksandr Winogradow, Andriej Zujew - 4. miejsce
Kombinacja norweska
- Osobny artykuł: Kombinacja norweska na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- Dmitrij Dubrowski
- Gundersen - 47. miejsce
- Stanisław Dubrowski
- Gundersen - 45. miejsce
- Gundersen - 48. miejsce
- Gundersen - 43. miejsce
- Walerij Kobielew
Stanisław Dubrowski
Walerij Stolarow
- sztafeta - 12. miejsce
Łyżwiarstwo figurowe
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo figurowe na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- Igor Paszkiewicz
- soliści - 15. miejsce
- Oleg Tataurow
- soliści - 11. miejsce
- soliści -
Pary
- Pary sportowe -
- Pary sportowe -
- Jewgienija Szyszkowa
Wadim Naumow
- Pary sportowe - 4. miejsce
- Pary taneczne -
- Anżelika Kryłowa
Władimir Fiodorow
- Pary taneczne - 6. miejsce
- Pary taneczne -
Łyżwiarstwo szybkie
- Osobny artykuł: Łyżwiarstwo szybkie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- 1500 m - 5. miejsce
- 5000 m - 11. miejsce
- 10000 m - 12. miejsce
- 500 m - 16. miejsce
- 1000 m - 26. miejsce
- 500 m -
- 1000 m - 17. miejsce
- Sergiej Klewczenia
- 500 m -
- 1000 m -
- 1500 m - 16. miejsce
- 5000 m - 31. miejsce
- Michaił Wostroknutow
- 500 m - 15. miejsce
- 1000 m - nie ukończył
Kobiety
- 1500 m - 6. miejsce
- 3000 m -
- 5000 m - 5. miejsce
- 500 m - 7. miejsce
- 1000 m - 24. miejsce
- 500 m - 20. miejsce
- 1000 m - 11. miejsce
- 1500 m -
- 500 m - 22. miejsce
- 1000 m - 10. miejsce
- 1500 m - 7. miejsce
- 500 m - 17. miejsce
- 1000 m - 9. miejsce
- 1500 m - 25. miejsce
- Tatjana Trapieznikowa
- 3000 m - 12. miejsce
- 5000 m - 13. miejsce
Narciarstwo alpejskie
- Osobny artykuł: Narciarstwo alpejskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- zjazd - DSQ
- supergigant - 34. miejsce
- gigant - nie ukończył
- kombinacja - nie ukończył
- zjazd - 37. miejsce
- supergigant - 30. miejsce
- gigant - nie ukończył
- kombinacja - nie ukończył
Kobiety
- Natalja Buga
- zjazd - 35. miejsce
- supergigant - 34. miejsce
- gigant - nie ukończyła
- kombinacja - nie ukończyła
- zjazd - 17. miejsce
- supergigant -
- kombinacja - nie ukończyła
- Mira Gołub
- zjazd - 38. miejsce
- supergigant - 38. miejsce
- kombinacja - nie ukończyła
- zjazd - 8. miejsce
- supergigant - 21. miejsce
- kombinacja - nie ukończyła
Narciarstwo dowolne
- Osobny artykuł: Narciarstwo dowolne na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- jazda po muldach -
Kobiety
- jazda po muldach - 14. miejsce
- jazda po muldach - 12. miejsce
- Olga Korolowa
- jazda po muldach - 15. miejsce
- jazda po muldach -
- skoki akrobatyczne - 12. miejsce
Saneczkarstwo
- Osobny artykuł: Saneczkarstwo na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- Eduard Burmistrow
- jedynki - 14. miejsce
- jedynki - 11. miejsce
- Anatolij Bobkow
Giennadij Biełakow
- dwójki - 15. miejsce
- Albert Diemczenko
Aleksiej Zielenski
- dwójki - 7. miejsce
Kobiety
- Irina Gubkina
- jedynki - 7. miejsce
- Olga Nowikowa
- jedynki - 18. miejsce
Short track
- Osobny artykuł: Short track na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- Siergiej Kobyziew
- 500 m - 17. miejsce
- 1000 m - 20. miejsce
- Igor Ozierow
- 500 m - 20. miejsce
- 1000 m - 30. miejsce
Kobiety
- Marina Pylajewa
- 500 m - 16. miejsce
- 1000 m - 12. miejsce
- Jelena Tichonowa
- 500 m - 17. miejsce
- 1000 m - 24. miejsce
- Wiktorija Troicka
- 500 m - 20. miejsce
- 1000 m - 29. miejsce
- Jekatierina Michajłowa
Marina Pylajewa
Jelena Tichonowa
Wiktorija Troicka
- sztafeta - 5. miejsce
Skoki narciarskie
- Osobny artykuł: Skoki narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 1994.
Mężczyźni
- Skocznia normalna - 54. miejsce
- Skocznia duża - 49. miejsce
- Skocznia normalna - DSW
- Skocznia duża - 42. miejsce
- Skocznia normalna - 41. miejsce
- Skocznia duża - 44. miejsce
- Skocznia normalna - 45. miejsce
- Skocznia duża - 57. miejsce
- drużynowo - 12. miejsce
Linki zewnętrzne
- Wyniki reprezentantów Rosji na ZIO 1994 na Sports-Reference.com. sports-reference.com. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-12-10)]. (ang.)
- p
- d
- e
Letnie IO | |
---|---|
Zimowe IO |
|
Zobacz też |
|
- p
- d
- e
Afryka | |
---|---|
Ameryka | |
Azja | |
Europa |
|
Oceania |