Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2009
| |||
Dyscyplina | |||
---|---|---|---|
Organizator | |||
Szczegóły turnieju | |||
Gospodarz | |||
Otwarcie | 5 grudnia 2009 | ||
Zamknięcie (finał) | 20 grudnia 2009 | ||
Liczba drużyn | 24 (z 5 konfederacji) | ||
Liczba hal | 6 (w 6 miastach) | ||
I miejsce | |||
II miejsce | |||
III miejsce | |||
Statystyki turnieju | |||
Liczba meczów | 110 | ||
Król strzelców | Katrin Engel (67) | ||
Najlepszy zawodnik (MVP) | |||
Strona internetowa |
Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2009 – dziewiętnaste mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet, zawody sportowe rangi mistrzowskiej organizowane przez IHF, które odbyły się w sześciu miastach Chin w dniach 5–20 grudnia 2009 roku. W turnieju brały udział 24 zespoły, automatycznie do mistrzostw awansowały Rosjanki jako obrończynie tytułu oraz Chinki jako gospodynie imprezy. O pozostałe miejsca odbywały się kontynentalne kwalifikacje.
Tytuł mistrzyń świata obroniły Rosjanki pokonując w finale Francuzki[1], brązowy medal wywalczyły zaś Norweżki[2].
Po zakończonym turnieju IHF opublikowała statystyki indywidualne[3][4] i drużynowe[5][6].
Informacje ogólne
Mistrzostwa rozegrano w sześciu halach w sześciu miastach, a nad ich przebiegiem czuwało siedemnaście par arbitrów[7]. Losowanie grup zaplanowano na 15 lipca 2009 roku w siedzibie IHF w Bazylei[8][9][10] i w jego wyniku utworzono cztery sześciozespołowe grupy[11][12]. Zawody były transmitowane w Internecie[13]. Ich logo stanowił stylizowany kwiat jaśminu, zarazem symbol prowincji Jiangsu, zaś maskotką został wół z uwagi na fakt, iż 2009 według chińskiego kalendarza był właśnie rokiem Wołu[14][15].
Reprezentacje w pierwszej fazie rywalizowały w ramach czterech sześciozespołowych grup systemem kołowym. Zwycięzca meczu zyskiwał dwa punkty, za remis przysługiwał jeden punkt, porażka nie była punktowana, a trzy czołowe zespoły z każdej grupy awansowały do fazy zasadniczej. Przy ustalaniu rankingu po fazie grupowej w przypadku tej samej liczby punktów lokaty zespołów były ustalane kolejno na podstawie[7]:
- wyników meczów pomiędzy zainteresowanymi drużynami;
- lepszego bilansu bramek w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami;
- większej liczby zdobytych bramek w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami;
- lepszego bilansu bramek zdobytych i straconych;
- większej liczby zdobytych bramek;
- losowania.
Obiekty
Nankin | Suzhou | |
---|---|---|
Pojemność: 13 000 | Pojemność: 6000 | |
Wuxi | Changzhou | |
Pojemność: 7155 | Pojemność: 6000 | |
Yangzhou | Zhangjiagang | |
Pojemność: 5500 | Pojemność: 3750 | |
Zakwalifikowane zespoły
Eliminacje
- Osobny artykuł: Mistrzostwa Świata w Piłce Ręcznej Kobiet 2009 (eliminacje).
Dwa zespoły miały zapewniony automatyczny awans, o dwadzieścia dwa miejsca w turnieju finałowym toczyły się natomiast kontynentalne eliminacje. Wolne miejsca zostały podzielone według następującego klucza geograficznego: Europie przydzielono 10 miejsc, Azji i Afryce przyznano cztery miejsca, Ameryce (Południowej wspólnie z Północną) przypadły trzy, a jedno Oceanii[16][17].
Faza wstępna
Grupa A
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Dania | 5 | 4 | 0 | 1 | 139 | 114 | +25 | 8 | Awans do fazy zasadniczej |
2. | Francja | 5 | 3 | 0 | 2 | 117 | 104 | +13 | 6 | Awans do fazy zasadniczej |
3. | Niemcy | 5 | 3 | 0 | 2 | 142 | 136 | +6 | 6 | Awans do fazy zasadniczej |
4. | Szwecja | 5 | 3 | 0 | 2 | 129 | 121 | +8 | 6 | President's Cup |
5. | Brazylia | 5 | 2 | 0 | 3 | 132 | 134 | −2 | 4 | President's Cup |
6. | Kongo | 5 | 0 | 0 | 5 | 116 | 166 | −50 | 0 | President's Cup |
5 grudnia 2009 17:00 | 20:22 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Opava, Válek Widzów: 150 | |||
Dembélé 6 | (9:13) raport | Rodrigues 7 |
5 grudnia 2009 19:00 | 28:19 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Raluy, Sabroso Widzów: 300 | |||
Flognman, Wikensten 5 | (9:9) raport | Itoua Atsono, Okoye Mbon 4 |
5 grudnia 2009 21:00 | 26:27 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Horváth, Márton Widzów: 700 | |||
Mietzner 9 | (10:15) raport | Augustesen, L. Mortensen, Troelsen 6 |
6 grudnia 2009 17:00 | 23:36 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Florescu, Duţă Widzów: 100 | |||
Essopondo, Itoua Atsono, Okoye Mbon 4 | (10:15) raport | Neukamp 8 |
6 grudnia 2009 19:00 | 23:26 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Horváth, Márton Widzów: 350 | |||
Rodrigues 6 | (8:14) raport | Ahlm 5 |
6 grudnia 2009 21:00 | 24:16 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Raluy, Sabroso Widzów: 150 | |||
Dalby 8 | (11:8) raport | Pineau 4 |
7 grudnia 2009 17:00 | 32:30 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Raluy, Sabroso Widzów: 250 | |||
Neukamp 8 | (19:12) raport | Pinheiro 10 |
7 grudnia 2009 19:00 | 37:24 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Opava, Válek Widzów: 300 | |||
Kastrup, L. Pedersen 7 | (20:12) raport | Okoye Mbon 7 |
7 grudnia 2009 21:00 | 23:21 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Florescu, Duţă Widzów: 200 | |||
Signaté 4 | (9:13) raport | Boson 5 |
9 grudnia 2009 17:00 | 29:22 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Horváth, Márton Widzów: 100 | |||
Limal 5 | (14:9) raport | Bassarila, Okoye Mbon 7 |
9 grudnia 2009 19:00 | 21:28 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Florescu, Duţă Widzów: 402 | |||
Amorim, da Costa, Rodrigues 4 | (9:14) raport | Troelsen 6 |
9 grudnia 2009 21:00 | 27:33 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Opava, Válek, Widzów: 200 | |||
Isakson, Gulldén 5 | (12:18) raport | Mietzner 9 |
10 grudnia 2009 17:00 | 28:36 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Opava, Válek Widzów: 100 | |||
Itoua Atsono 8 | (13:19) raport | da Costa 13 |
10 grudnia 2009 19:00 | 15:29 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Horváth, Márton Widzów: 300 | |||
Mietzner 5 | (10:10) raport | Mendy 6 |
10 grudnia 2009 21:00 | 27:23 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Raluy, Sabroso Widzów: 350 | |||
Ahlm 7 | (14:10) raport | L. Mortensen 7 |
Grupa B
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Rosja | 5 | 5 | 0 | 0 | 175 | 74 | +101 | 10 | Awans do fazy zasadniczej |
2. | Austria | 5 | 3 | 0 | 2 | 175 | 106 | +69 | 6 | Awans do fazy zasadniczej |
3. | Angola | 5 | 3 | 0 | 2 | 145 | 96 | +49 | 6 | Awans do fazy zasadniczej |
4. | Ukraina | 5 | 3 | 0 | 2 | 151 | 106 | +45 | 6 | President's Cup |
5. | Tajlandia | 5 | 1 | 0 | 4 | 73 | 192 | −119 | 2 | President's Cup |
6. | Australia | 5 | 0 | 0 | 5 | 52 | 197 | −145 | 0 | President's Cup |
5 grudnia 2009 17:00 | 39:9 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Behi, Farah Widzów: 100 | |||
Wuta, Natália 6 | (22:6) raport | Sørensen 4 |
5 grudnia 2009 19:00 | 52:11 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Marina, Minore Widzów: 250 | |||
Plach 8 | (24:7) raport | Sila, Thanawat 3 |
5 grudnia 2009 21:00 | 27:18 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Andersen, Sødal Widzów: 250 | |||
Turej 5 | (11:10) raport | Nikołajenko 5 |
6 grudnia 2009 17:00 | 10:45 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Liu S., Liu F. Widzów: 100 | |||
Sørensen, M. Kelly, Brunsberg 2 | (5:22) raport | Spiridon 8 |
6 grudnia 2009 19:00 | 20:28 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Maria, Minore Widzów: 1 000 | |||
Tsibulenko 6 | (10:14) raport | Elzira 9 |
6 grudnia 2009 21:00 | 8:45 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Beji, Farah Widzów: 100 | |||
Thanawat 5 | (6:19) raport | Żylinskajte 8 |
7 grudnia 2009 17:00 | 41:13 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Liu S., Liu F. Widzów: 150 | |||
Boklaszczuk, Tsibulenko 6 | (21:8) raport | Suphasanan 4 |
7 grudnia 2009 19:00 | 21:28 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Andersen, Sødal Widzów: 900 | |||
Elzira 10 | (12:16) raport | Engel 14 |
7 grudnia 2009 21:00 | 48:8 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Marina, Minore Widzów: 80 | |||
Turej 8 | (27:3) raport | Sørensen 3 |
9 grudnia 2009 17:00 | 36:16 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Andersen, Sødal Widzów: 60 | |||
Azenaide 9 | (21:5) raport | Thanawat 7 |
9 grudnia 2009 19:00 | 7:40 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Liu S., Liu F. Widzów: 750 | |||
Sørensen, Thomas 2 | (4:19) raport | Szkliaruk 6 |
9 grudnia 2009 21:00 | 19:32 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Beji, Farah Widzów: 200 | |||
Engel 6 | (10:17) raport | Turej 7 |
10 grudnia 2009 17:00 | 25:18 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Liu S., Liu F. Widzów: 50 | |||
Phonsen 7 | (13:10) raport | Sørensen 7 |
10 grudnia 2009 19:00 | 31:32 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Marina, Minore Widzów: 1 000 | |||
Subke, Engel 8 | (17:15) raport | Nikołajenko 10 |
10 grudnia 2009 21:00 | 23:21 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Beji, Farah Widzów: 120 | |||
Postnowa 5 | (11:12) raport | Elzira 8 |
Grupa C
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Norwegia | 5 | 5 | 0 | 0 | 164 | 102 | +62 | 10 | Awans do fazy zasadniczej |
2. | Rumunia | 5 | 4 | 0 | 1 | 182 | 117 | +65 | 8 | Awans do fazy zasadniczej |
3. | Węgry | 5 | 3 | 0 | 2 | 160 | 123 | +37 | 6 | Awans do fazy zasadniczej |
4. | Japonia | 5 | 1 | 1 | 3 | 144 | 156 | −12 | 3 | President's Cup |
5. | Tunezja | 5 | 1 | 1 | 3 | 137 | 155 | −18 | 3 | President's Cup |
6. | Chile | 5 | 0 | 0 | 5 | 81 | 215 | −134 | 0 | President's Cup |
5 grudnia 2009 17:15 | 51:17 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Līcis, Stoļarovs Widzów: 500 | |||
Stanca 10 | (20:7) raport | Feuchtmann 6 |
5 grudnia 2009 19:15 | 34:19 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Guseva, Vartanian Widzów: 750 | |||
Riegelhuth, Herrem 7 | (15:9) raport | Uegaki 8 |
5 grudnia 2009 21:15 | 33:25 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Brunovský, Čanda Widzów: 500 | |||
Tóth 9 | (15:11) raport | Khouildi 8 |
6 grudnia 2009 17:15 | 14:48 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Guseva, Vartanian Widzów: 200 | |||
Canessa 6 | (6:24) raport | Zácsik, Juhasz 8 |
6 grudnia 2009 19:15 | 25:36 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Geipel, Helbig Widzów: 200 | |||
Chebbah 7 | (14:18) raport | Johansen, Løke 6 |
6 grudnia 2009 21:15 | 28:37 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Brunovský, Čanda Widzów: 200 | |||
Uegaki 8 | (17:17) raport | Pușcașu 9 |
7 grudnia 2009 17:15 | 31:31 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Līcis, Stoļarovs Widzów: 250 | |||
Fujii 10 | (16:14) raport | Elghaoui, Chebbah 7 |
7 grudnia 2009 19:15 | 44:15 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Brunovský, Čanda Widzów: 400 | |||
Riegelhuth 9 | (21:7) raport | Feuchtmann 3 |
7 grudnia 2009 21:15 | 31:25 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Geipel, Helbig Widzów: 200 | |||
Lecușanu 12 | (16:7) raport | Tóth 7 |
9 grudnia 2009 17:15 | 13:19 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Geipel, Helbig Widzów: 100 | |||
Canessa, Feuchtmann, Flores 6 | (19:38) raport | Fujii, Takahashi, Uegaki 6 |
9 grudnia 2009 19:15 | 19:25 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Līcis, Stoļarovs Widzów: 700 | |||
Bulath, Vérten 3 | (11:11) raport | Riegelhuth 6 |
9 grudnia 2009 21:15 | 39:22 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Guseva, Vartanian Widzów: 200 | |||
Pușcașu 7 | (23:10) raport | Khouildi 6 |
10 grudnia 2009 17:15 | 34:16 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Chen, Lu Widzów: 100 | |||
Msaad, Chebbah 8 | (21:7) raport | Musalem 6 |
10 grudnia 2009 19:15 | 25:24 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Brunovský, Čanda Widzów: 1 000 | |||
Nøstvold, Riegelhuth 5 | (14:12) raport | Neagu 9 |
10 grudnia 2009 21:15 | 35:28 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Geipel, Helbig Widzów: 300 | |||
Tóth 8 | (15:14) raport | Fujii 8 |
Grupa D
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Hiszpania | 5 | 5 | 0 | 0 | 147 | 84 | +63 | 10 | Awans do fazy zasadniczej |
2. | Korea Południowa | 5 | 4 | 0 | 1 | 170 | 115 | +55 | 8 | Awans do fazy zasadniczej |
3. | Chiny | 5 | 3 | 0 | 2 | 123 | 109 | +14 | 6 | Awans do fazy zasadniczej |
4. | Wybrzeże Kości Słoniowej | 5 | 1 | 1 | 3 | 114 | 140 | −26 | 3 | President's Cup |
5. | Kazachstan | 5 | 1 | 0 | 4 | 96 | 148 | −52 | 2 | President's Cup |
6. | Argentyna | 5 | 0 | 1 | 4 | 88 | 142 | −54 | 1 | President's Cup |
5 grudnia 2009 15:30 | 39:21 | Changzhou Olympic Sports Center, Changzhou Sędziowie: Gatelis, Mažeika Widzów: 500 | |||
Jung Ji-hae 8 | (17:14) raport | Jegunowa 6 |
5 grudnia 2009 17:30 | 29:18 | Changzhou Olympic Sports Center, Changzhou Sędziowie: Al-Mutawa, Al-Suwailam Widzów: 300 | |||
Aguilar, Benzal 6 | (13:9) raport | Mambo, Gondo-Bredou 4 |
5 grudnia 2009 19:30 | 26:15 | Changzhou Olympic Sports Center, Changzhou Sędziowie: Gjeding, Hansen Widzów: 2 500 | |||
Wei Qiuxiang, Li Yao 6 | (12:6) raport | Decilio 7 |
6 grudnia 2009 15:30 | 26:35 | Changzhou Olympic Sports Center, Changzhou Sędziowie: Gjeding, Hansen Widzów: 300 | |||
Gondo-Bredou 6 | (13:15) raport | Kim On-a 8 |
6 grudnia 2009 17:30 | 15:33 | Changzhou Olympic Sports Center, Changzhou Sędziowie: Gatelis, Mažeika Widzów: 500 | |||
Decilio 5 | (9:14) raport | Aguilar 9 |
6 grudnia 2009 19:30 | 13:25 | Changzhou Olympic Sports Center, Changzhou Sędziowie: C. Bonaventura, J. Bonaventura Widzów: 2 500 | |||
Jakowlewa 5 | (7:9) raport | Li Weiwei 7 |
7 grudnia 2009 14:30 | 19:19 | Changzhou Olympic Sports Center, Changzhou Sędziowie: Al-Mutawa, Al-Suwailam Widzów: 500 | |||
Kuyo, Mambo, Karamoko 4 | (11:10) raport | Mendoza 7 |
7 grudnia 2009 16:30 | 33:25 | Changzhou Olympic Sports Center, Changzhou Sędziowie: Gatelis, Mažeika Widzów: 5 000 | |||
Woo Sun-hee, Kim On-a, Moon Pil-hee 7 | (17:13) raport | Li Weiwei 8 |
7 grudnia 2009 18:30 | 30:12 | Changzhou Olympic Sports Center, Changzhou Sędziowie: Gjeding, Hansen Widzów: 200 | |||
Mangué 6 | (12:5) raport | Jefimowa 3 |
9 grudnia 2009 14:30 | 22:30 | Changzhou Olympic Sports Center, Changzhou Sędziowie: Gatelis, Mažeika Widzów: 200 | |||
Kozłowa 7 | (13:13) raport | Mambo 10 |
9 grudnia 2009 16:30 | 12:27 | Changzhou Olympic Sports Center, Changzhou Sędziowie: C. Bonaventura, J. Bonaventura Widzów: 2 000 | |||
Liu Xiaomei 4 | (9:11) raport | Mangué 7 |
9 grudnia 2009 18:30 | 36:15 | Changzhou Olympic Sports Center, Changzhou Sędziowie: Al-Mutawa, Al-Suwailam Widzów: 200 | |||
Lee Seon-mi, Nam Hyun-hwa, Park Hye-gyung, Yoo Hyun-ji 5 | (19:10) raport | Bianchi 4 |
10 grudnia 2009 14:30 | 24:28 | Changzhou Olympic Sports Center, Changzhou Sędziowie: C. Bonaventura, J. Bonaventura Widzów: 100 | |||
Mendoza 7 | (11:12) raport | Pikałowa 7 |
10 grudnia 2009 16:30 | 35:21 | Changzhou Olympic Sports Center, Changzhou Sędziowie: Gatelis, Mažeika Widzów: 2 500 | |||
Wei Qiuxiang 8 | (18:11) raport | Mambo, Gondo-Bredou 5 |
10 grudnia 2009 18:30 | 28:27 | Changzhou Olympic Sports Center, Changzhou Sędziowie: Gjeding, Hansen Widzów: 500 | |||
Aguilar 8 | (15:15) raport | Jung Ji-hae, Myoung Bok-hee 6 |
President's Cup
Grupa 1
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Szwecja | 5 | 5 | 0 | 0 | 203 | 112 | +91 | 10 | Mecze o miejsca 13–14 |
2. | Brazylia | 5 | 4 | 0 | 1 | 184 | 115 | +69 | 8 | Mecze o miejsca 15–16 |
3. | Ukraina | 5 | 3 | 0 | 2 | 180 | 120 | +60 | 6 | Mecze o miejsca 17–18 |
4. | Kongo | 5 | 2 | 0 | 3 | 142 | 148 | −6 | 4 | Mecze o miejsca 19–20 |
5. | Tajlandia | 5 | 1 | 0 | 4 | 99 | 184 | −85 | 2 | Mecze o miejsca 21–22 |
6. | Australia | 5 | 0 | 0 | 5 | 80 | 209 | −129 | 0 | Mecze o miejsca 23–24 |
12 grudnia 2009 19:00 | 45:12 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Chen, Lu Widzów: 100 | |||
F. da Silva, da Silva 9 | (20:7) raport | Sørensen, Brunberg 3 |
12 grudnia 2009 15:00 | 30:38 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Florescu, Duţă Widzów: 98 | |||
Itoua Atsono 9 | (16:20) raport | Tsibulenko, Julija Manaharowa 7 |
12 grudnia 2009 17:00 | 49:18 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Opava, Válek Widzów: 150 | |||
Skogsberg 12 | (19:8) raport | Suphasanan 6 |
13 grudnia 2009 17:00 | 30:36 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Beji, Farah Widzów: 200 | |||
Liapina 6 | (20:20) raport | Pinheiro 10 |
13 grudnia 2009 19:00 | 21:66 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Florescu, Duţă Widzów: 35 | |||
Sørensen 6 | (8:26) raport | Boson 12 |
13 grudnia 2009 15:00 | 24:32 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Chen, Lu Widzów: 25 | |||
Thanawat 10 | (11:12) raport | Mavoungou 7 |
14 grudnia 2009 15:00 | 33:22 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Chen S., Lu M. Widzów: 25 | |||
Okoko, Itoua Atsono 6 | (4:9) raport | Hudson-Gofers 7 |
14 grudnia 2009 17:00 | 44:19 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Florescu, Duţă Widzów: 200 | |||
F. da Silva 8 | (7:9) raport | Suphasanan 6 |
14 grudnia 2009 19:00 | 34:31 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Opava, Válek Widzów: 25 | |||
Wikensten | (16:17) raport | Nikołajenko 10 |
Grupa 2
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Tunezja | 5 | 4 | 1 | 0 | 169 | 116 | +53 | 9 | Mecze o miejsca 13–14 |
2. | Japonia | 5 | 3 | 1 | 1 | 158 | 123 | +35 | 7 | Mecze o miejsca 15–16 |
3. | Wybrzeże Kości Słoniowej | 5 | 2 | 1 | 2 | 135 | 131 | +4 | 5 | Mecze o miejsca 17–18 |
4. | Argentyna | 5 | 2 | 1 | 2 | 112 | 119 | −7 | 5 | Mecze o miejsca 19–20 |
5. | Kazachstan | 5 | 2 | 0 | 3 | 119 | 146 | −27 | 4 | Mecze o miejsca 21–22 |
6. | Chile | 5 | 0 | 0 | 5 | 96 | 154 | −58 | 0 | Mecze o miejsca 23–24 |
12 grudnia 2009 19:00 | 32:22 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Guseva, Vartanian Widzów: 100 | |||
Toumi 8 | (13:12) raport | Decilio 10 |
12 grudnia 2009 17:00 | 19:28 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Al Mutawa, Al Suwailan Widzów: 100 | |||
Feuchtmann 5 | (12:15) raport | Gondo-Bredou |
12 grudnia 2009 15:00 | 33:17 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Līcis, Stoļarovs Widzów: 100 | |||
Fujii 9 | (15:11) raport | Kozłowa 5 |
13 grudnia 2009 15:00 | 27:39 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Līcis, Stoļarovs Widzów: 100 | |||
Gondo-Bredou 10 | (16:14) raport | Chebbah 10 |
13 grudnia 2009 19:00 | 25:24 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Liu S., Liu F. Widzów: 100 | |||
Decilio 6 | (15:12) raport | Fujii 8 |
13 grudnia 2009 17:00 | 32:26 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Guseva, Vartanian Widzów: 100 | |||
Kubrina 7 | (18:18) raport | Flores 8 |
14 grudnia 2009 19:00 | 16:22 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Al Mutawa, Al Suwailam Widzów: 100 | |||
Letelier 4 | (7:10) raport | Criveli, Bianchi 4 |
14 grudnia 2009 17:00 | 33:20 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Liu S., Liu F. Widzów: 100 | |||
Chebbah 10 | (5:10) raport | Suiazowa 4 |
14 grudnia 2009 15:00 | 32:31 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Guseva, Vartanian Widzów: 100 | |||
Takahashi, Kamimachi, Uegaki, Fujii 5 | (6:11) raport | Gondo-Bredou 14 |
Faza zasadnicza
Grupa I
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Francja | 5 | 4 | 0 | 1 | 137 | 106 | +31 | 8 | Mecze o miejsca 1–4 |
2. | Rosja | 5 | 4 | 0 | 1 | 142 | 111 | +31 | 8 | Mecze o miejsca 1–4 |
3. | Dania | 5 | 3 | 0 | 2 | 129 | 127 | +2 | 6 | Mecz o miejsca 5–6 |
4. | Niemcy | 5 | 2 | 0 | 3 | 117 | 137 | −20 | 4 | Mecz o miejsca 7–8 |
5. | Austria | 5 | 1 | 0 | 4 | 120 | 147 | −27 | 2 | |
6. | Angola | 5 | 1 | 0 | 4 | 115 | 132 | −17 | 2 |
12 grudnia 2009 17:00 | 22:34 | Yangzhou Sports Garden, Yangzhou Sędziowie: Marina, Minore Widzów: 2 500 | |||
Neukamp 8 | (13:16) raport | Turej 6 |
12 grudnia 2009 19:00 | 33:24 | Yangzhou Sports Garden, Yangzhou Sędziowie: Horváth, Márton Widzów: 2 800 | |||
Goudjo, Deroin, Signaté 4 | (15:9) raport | Viegas, Elzira 5 |
12 grudnia 2009 21:00 | 30:27 | Yangzhou Sports Garden, Yangzhou Sędziowie: Andersen, Sødal Widzów: 2 600 | |||
L. Mortensen 8 | (15:16) raport | Engel, Spiridon 6 |
13 grudnia 2009 17:00 | 26:29 | Yangzhou Sports Garden, Yangzhou Sędziowie: Horváth, Márton Widzów: 2 000 | |||
Subke 7 | (14:12) raport | Müller 7 |
13 grudnia 2009 19:00 | 23:24 | Yangzhou Sports Garden, Yangzhou Sędziowie: Andersen, Sødal Widzów: 2 500 | |||
Chmyrowa 7 | (14:12) raport | Baudouin, Limal 5 |
13 grudnia 2009 21:00 | 28:23 | Yangzhou Sports Garden, Yangzhou Sędziowie: Gatelis, Mažeika Widzów: 2 500 | |||
Elzira, Luísa, Azenaide 6 | (14:14) raport | Troelsen 9 |
15 grudnia 2009 17:00 | 25:21 | Yangzhou Sports Garden, Yangzhou Sędziowie: Horváth, Márton Widzów: 1 000 | |||
Müller, Neukamp 4 | (12:13) raport | Azenaide 8 |
15 grudnia 2009 19:00 | 35:20 | Yangzhou Sports Garden, Yangzhou Sędziowie: Marina, Minore Widzów: 2 500 | |||
Baudouin 10 | (19:12) raport | Engel 11 |
15 grudnia 2009 21:00 | 25:30 | Yangzhou Sports Garden, Yangzhou Sędziowie: Raluy, Sabroso Widzów: 2 500 | |||
L. Mortensen 8 | (12:13) raport | Postnowa 8 |
Grupa II
Poz. | Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt | Status | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
M | W | R | P | + | − | +/− | ||||
1. | Norwegia | 5 | 4 | 0 | 1 | 138 | 114 | +24 | 8 | Mecze o miejsca 1–4 |
2. | Hiszpania | 5 | 3 | 1 | 1 | 126 | 112 | +14 | 7 | Mecze o miejsca 1–4 |
3. | Korea Południowa | 5 | 2 | 2 | 1 | 150 | 142 | +8 | 6 | Mecz o miejsca 5–6 |
4. | Rumunia | 5 | 2 | 1 | 2 | 154 | 129 | +25 | 5 | Mecz o miejsca 7–8 |
5. | Węgry | 5 | 1 | 2 | 2 | 118 | 126 | −8 | 4 | |
6. | Chiny | 5 | 0 | 0 | 5 | 96 | 159 | −63 | 0 |
12 grudnia 2009 17:15 | 40:19 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: J. Bonaventura, C. Bonaventura Widzów: 1 500 | |||
Pușcașu, Vărzaru 6 | (21:12) raport | Lan Xiaoling 5 |
12 grudnia 2009 19:15 | 27:28 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Geipel, Helbig Widzów: 500 | |||
Nøstvold 5 | (14:13) raport | Yu Eun-hee 7 |
12 grudnia 2009 21:15 | 21:21 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Brunovský, Čanda Widzów: 500 | |||
Zácsik 5 | (8:10) raport | Martín 6 |
13 grudnia 2009 17:15 | 28:28 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Bonaventura J., Bonaventura C. Widzów: 500 | |||
Kim On-a, Lee Eun-bi 5 | (11:17) raport | Zácsik 8 |
13 grudnia 2009 19:15 | 19:34 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Brunovský, Čanda Widzów: 800 | |||
Li Weiwei 5 | (10:18) raport | Riegelhuth 7 |
13 grudnia 2009 21:15 | 26:25 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Gjeding, Hansen Widzów: 500 | |||
Mangué 8 | (14:12) raport | Amariei 6 |
15 grudnia 2009 17:15 | 25:21 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Florescu, Duţă Widzów: 3 000 | |||
Zácsik 8 | (14:10) raport | Li Weiwei 9 |
15 grudnia 2009 19:15 | 27:24 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Gjeding, Hansen Widzów: 2 000 | |||
Riegelhuth 7 | (8:14) raport | Aguilar 6 |
15 grudnia 2009 21:15 | 34:34 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Geipel, Helbig Widzów: 1 000 | |||
Vărzaru, Lecușanu 6 | (13:19) raport | Jung Ji-hae 9 |
Faza pucharowa
Mecze o miejsca 1–4
18 grudnia 2009 18:30 | 27:23 | Nanjing Olympic Sports Center Gymnasium, Nankin Sędziowie: Gatelis, Mažeika Widzów: 6 000 | |||
Ayglon, Signaté 5 | (12:10) raport | Mangué 9 |
18 grudnia 2009 21:15 | 20:28 | Nanjing Olympic Sports Center Gymnasium, Nankin Sędziowie: Geipel, Helbig Widzów: 6 500 | |||
Frafjord, Riegelhuth 4 | (12:17) raport | Postnowa 6 |
20 grudnia 2009 16:30 | 26:31 | Nanjing Olympic Sports Center Gymnasium, Nankin Sędziowie: Marina, Minore Widzów: 10 000 | |||
Alberto, Mangué, Aguilar 5 | (9:15) raport | Frafjord 7 |
20 grudnia 2009 19:00 | 22:25 | Nanjing Olympic Sports Center Gymnasium, Nankin Sędziowie: Gjeding, Hansen Widzów: 13 000 | |||
Signaté 8 | (11:14) raport | Dmitrijewa 8 |
Mecz o 5. miejsce
17 grudnia 2009 21:00 | 33:31 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Opava, Válek Widzów: 500 | |||
Augustesen 10 | (20:15) raport | Kim On-a 9 |
Mecz o 7. miejsce
17 grudnia 2009 18:30 | 35:25 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Bonaventura C., Bonaventura J. Widzów: 500 | |||
Althaus 6 | (20:13) raport | Amariei 7 |
Mecz o 9. miejsce
17 grudnia 2009 13:30 | 25:41 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Florescu, Duţă Widzów: 200 | |||
Engel, Spiridon 7 | (15:17) raport | Tóth |
Mecz o 11. miejsce
17 grudnia 2009 16:00 | 26:25 | Suzhou Sports Center, Suzhou Sędziowie: Guseva, Vartanian Widzów: 500 | |||
Azenaide 8 | (14:14) raport | Li Weiwei 6 |
Mecz o 13. miejsce
15 grudnia 2009 19:00 | 33:31 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Al-Mutawa, Al-Suwailam Widzów: 100 | |||
Gullden 8 | (12:10) raport | Toumi 9 |
Mecz o 15. miejsce
15 grudnia 2009 16:30 | 31:29 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Līcis, Stoļarovs Widzów: 100 | |||
Lima 6 | (19:17) raport | Fujii 9 |
Mecz o 17. miejsce
15 grudnia 2009 14:00 | 34:29 | Zhangjiagang Sports Center Gym, Zhangjiagang Sędziowie: Liu S., Liu F. Widzów: 100 | |||
Nikołajenko 11 | (13:11) raport | Gondo-Bredou, Dosso 7 |
Mecz o 19. miejsce
15 grudnia 2009 19:00 | 26:35 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Beji, Farah Widzów: 200 | |||
Okoye Mbon 9 | (9:18) raport | Bianchi 11 |
Mecz o 21. miejsce
15 grudnia 2009 14:00 | 27:23 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Chen S., Liu M. Widzów: 25 | |||
Thanawat 8 | (13:13) raport | Pikałowa 6 |
Mecz o 23. miejsce
15 grudnia 2009 16:30 | 21:32 | Wuxi Sports Center, Wuxi Sędziowie: Opava, Válek Widzów: 43 | |||
Sørensen 4 | (6:14) raport | Musalem 8 |
Klasyfikacja końcowa
Miejsce | Reprezentacja | Składy |
---|---|---|
Rosja | [1] | |
Francja | [2] | |
Norwegia | [3] | |
4 | Hiszpania | [4] |
5 | Dania | [5] |
6 | Korea Południowa | [6] |
7 | Niemcy | [7] |
8 | Rumunia | [8] |
9 | Węgry | [9] |
10 | Austria | [10] |
11 | Angola | [11] |
12 | Chiny | [12] |
13 | Szwecja | [13] |
14 | Tunezja | [14] |
15 | Brazylia | [15] |
16 | Japonia | [16] |
17 | Ukraina | [17] |
18 | Wybrzeże Kości Słoniowej | [18] |
19 | Argentyna | [19] |
20 | Kongo | [20] |
21 | Tajlandia | [21] |
22 | Kazachstan | [22] |
23 | Chile | [23] |
24 | Australia | [24] |
Nagrody indywidualne
Nagrody indywidualne zdobyły[18]:
Najlepsza bramkarka | Najlepsza lewoskrzydłowa | Najlepsza prawoskrzydłowa | Najlepsza lewa rozgrywająca | Najlepsza środkowa rozgrywająca | Najlepsza prawa rozgrywająca | Najlepsza obrotowa | MVP |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Inna Suslina | Camilla Herrem | Linn Kristin Riegelhuth | Mariama Signaté | Allison Pineau | Marta Mangué | Begoña Fernández | Ludmiła Postnowa |
Przypisy
- ↑ Russia again! Trefilow team defends title by beating France 25:22 in the final. ihf.info. [dostęp 2017-12-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-11-27)]. (ang.).
- ↑ Norway win Bronze medal by beating Spain 31:26. ihf.info. [dostęp 2017-12-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-11-27)]. (ang.).
- ↑ Individual Statistics. ihf.info. [dostęp 2017-12-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-03)]. (ang.).
- ↑ Goalkeeper Statistics. ihf.info. [dostęp 2017-12-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-03)]. (ang.).
- ↑ Team Statistics. ihf.info. [dostęp 2017-12-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-17)]. (ang.).
- ↑ Team Fair Play. ihf.info. [dostęp 2017-12-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-03)]. (ang.).
- ↑ a b IHF Info. ihf.info @ web.archive.org. [dostęp 2017-12-18]. (ang.).
- ↑ Draw for 2009 Womens World Championship in China to be held on Wednesday,15 July 2009. en.jiangsu2009.cn @ web.archive.org. [dostęp 2017-12-18]. (ang.).
- ↑ Field of participants complete - Draw starts on July 15th. en.jiangsu2009.cn @ web.archive.org. [dostęp 2017-12-18]. (ang.).
- ↑ 2009 Women's world championship in China - Field of participants complete - DRaw starts on july the 15th. ihf.info @ web.archive.org. [dostęp 2017-12-18]. (ang.).
- ↑ Draw for 2009 Women’s World Championship - Results. ihf.info @ web.archive.org. [dostęp 2017-12-18]. (ang.).
- ↑ Draw for 2009 Womens WCH Results. en.jiangsu2009.cn @ web.archive.org. [dostęp 2017-12-18]. (ang.).
- ↑ JIANGSU 2009 WEBTV LIVE ON. ihf.info @ web.archive.org. [dostęp 2017-12-18]. (ang.).
- ↑ WOMEN'S WCH IN CHINA - LOGO AND MASCOT UNVEILED. ihf.info @ web.archive.org. [dostęp 2017-12-18]. (ang.).
- ↑ Logo and Mascot of the WCH, Jiangsu 2009. en.jiangsu2009.cn @ web.archive.org. [dostęp 2017-12-18]. (ang.).
- ↑ 2009 WC Qualification (Women). teamhandballnews.com. [dostęp 2013-12-25]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-12-07)]. (ang.).
- ↑ QUALIFYING EVENTS. ihf.info. [dostęp 2017-12-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-11-27)]. (ang.).
- ↑ All Star Team awarded – Postnova most valuable player. ihf.info. [dostęp 2017-12-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-11-27)]. (ang.).
Bibliografia
- XIX Women's World Championship 2009 – Tournament Summary. ihf.info. [dostęp 2017-12-18]. [zarchiwizowane z tego adresu (2012-08-17)]. (ang.).
Linki zewnętrzne
- Strona IHF