Japan op de Olympische Winterspelen 2014
Japan op de Olympische Spelen | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Japan | ||||||
IOC-landcode | JPN | ||||||
NOC | Japans Olympisch Comité (ja) externe link | ||||||
Olympische Winterspelen 2014 in Sotsji | |||||||
| |||||||
Japan op de Zomerspelen | |||||||
1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | |||||||
Japan op de Winterspelen | |||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | |||||||
|
Japan is een van de landen die deelneemt aan de Olympische Winterspelen 2014 in Sotsji, Rusland.
Medailleoverzicht
Deelnemers en resultaten
(m) = mannen, (v) = vrouwen
Alpineskiën
Zie Alpineskiën op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Akira Sasaki | Slalom (m) | DNF-2 | 1e run: 49,54 (28e) 2e run: niet gefinisht |
Naoki Yuasa | DNF-2 | 1e run: 48,74 (20e) 2e run: niet gefinisht |
Biatlon
Zie Biatlon op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Hidenori Isa | Individueel (m) | ||
Sprint (m) | |||
Miki Kobayashi | Individueel (v) | ||
Sprint (v) | |||
Yuki Nakajima | Individueel (v) | ||
Sprint (v) | |||
Fuyuko Suzuki | Individueel (v) | ||
Sprint (v) | |||
Achtervolging (v) | |||
Rina Suzuki | Individueel (v) | ||
Sprint (v) |
Bobsleeën
Zie Bobsleeën op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Hiroshi Suzuki Hisashi Miyazaki | Tweemans (m) | ||
Hiroshi Suzuki Toshiki Kuroiwa Hisashi Miyazaki Shintaro Sato | Viermans (m) |
Curling
Zie Curling op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ayumi Ogasawara Yumie Funayama Kaho Onodera Chinami Yoshida Michiko Tomabechi | Vrouwen |
Freestyleskiën
Zie Freestyleskiën op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Kentaro Tsuda | Halfpipe | ||
Sho Endo | Moguls | ||
Nobuyuki Nishi |
- Vrouwen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Manami Mitsuboshi | Halfpipe | ||
Ayana Onozuka | |||
Junko Hoshino | Moguls | ||
Miki Ito | |||
Arisa Murata | |||
Aiko Uemura | |||
Chiho Takao | Slopestyle |
Kunstrijden
Zie Kunstrijden op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Yuzuru Hanyu | Mannen | 1 | 280.09 (korte kür: 101.45, vrije kür: 178.64) |
Tatsuki Machida | 5e | 253.42 (korte kür: 83.48, vrije kür: 169.94) | |
Daisuke Takahashi | 6e | 250.67 (korte kür: 86.40, vrije kür: 164.27) | |
Mao Asada | Vrouwen | 6e | 198.22 (korte kür: 55.51, vrije kür: 142.71) |
Kanako Murakami | 12e | 170.98 (korte kür: 55.60, vrije kür: 115.38) | |
Akiko Suzuki | 8e | 186.32 (korte kür: 60.97, vrije kür: 125.35) | |
Narumi Takahashi Ryuichi Kihara | Paren | 18e | 48.45 (korte kür: 48.45, vrije kür niet bereikt) |
Cathy Reed Chris Reed | IJsdansen | 21e | 52.29 (korte kür: 52.29, vrije kür niet bereikt) |
Yuzuru Hanyu Tatsuki Machida Mao Asada Akiko Suzuki Narumi Takahashi / Ryuichi Kihara Cathy Reed / Chris Reed | Team | 5e | 51 punten mannen - korte kür: 10 ptn. (97.98), vrije kür: 8 ptn. (165.85) vrouwen - korte kür: 8 ptn. (64.07), vrije kür: 7 ptn. (112.33) paren - korte kür: 3 ptn. (46.56), vrije kür: 6 ptn. (86.33) ijsdansen - korte kür: 3 ptn. (52.00), vrije kür: 6 ptn. (76.34) |
Langlaufen
Zie Langlaufen op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Yuichi Onda | Sprint (m) | ||
Hiroyuki Miyazawa Yuichi Onda | Teamsprint (m) | ||
Hiroyuki Miyazawa Keishin Yoshida Nobu Naruse Akira Lenting | Estafette (m) | ||
Masako Ishida | 10 km klassiek (v) | ||
15 km skiatlon (v) |
Noordse combinatie
Zie Noordse combinatie op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Taihei Kato | Gundersen normale schans | 31e | schansspringen: 100,0 m - 124,1 p (4e; +0.30) langlaufen: 25.45,0 (39e) |
Gundersen grote schans | DNS | schansspringen: 126,5 m - 87,6 p (45e; +2.46) langlaufen: niet gestart | |
Hideaki Nagai | Gundersen normale schans | 22e | schansspringen: 97,0 m - 119,6 p (14e; +0.48) langlaufen: 24.42,1 (30e) |
Gundersen grote schans | 26e | schansspringen: 119,0 m - 99,3 p (27e; +1.59) langlaufen: 23.11,7 (23e) | |
Akito Watabe | Gundersen normale schans | 2 | schansspringen: 100,5 m - 130,0 p (2e; +0.06) langlaufen: 23.48,4 (10e) |
Gundersen grote schans | 6e | schansspringen: 134,0 m - 120,8 p (4e; +0.33) langlaufen: 23.06,0 (19e) | |
Yoshito Watabe | Gundersen normale schans | 15e | schansspringen: 100,0 m - 122,4 p (10e; +0.36) langlaufen: 24.22,3 (25e) |
Gundersen grote schans | 35e | schansspringen: 119,5 m - 95,4 p (36e; +2.14) langlaufen: 24.00,4 (33e) | |
Yusuke Minato Hideaki Nagai Akito Watabe Yoshito Watabe | Landenwedstrijd |
Rodelen
Zie Rodelen op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Hidenari Kanayama | Mannen |
Schaatsen
Zie Schaatsen op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Yuji Kamijo | 500 m | ||
Joji Kato | |||
Keiichiro Nagashima | |||
Yuya Oikawa | |||
Taro Kondo | 1000 m | 35e | 1.11,44 (+3,05) |
1500 m | |||
Shane Williamson | 5000 m | ||
Daichi Yamanaka | 1000 m | 36e | 1.11,93 (+3,54) |
- Vrouwen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Shoko Fujimura | 3000 m | ||
5000 m | 10e | 7.09,65 (+18,11) | |
Masako Hozumi | 3000 m | ||
5000 m | 13e | 7.12,42 (+20,88) | |
Shiho Ishizawa | 3000 m | ||
5000 m | 12e | 7.11,54 (+20,00) | |
Ayaka Kikuchi | 1500 m | ||
Nao Kodaira | 500 m | ||
1000 m | |||
Misaki Oshigiri | 1500 m | ||
Miyako Sumiyoshi | 500 m | ||
1000 m | |||
Maki Tabata | 1500 m | ||
Nana Takagi | 1500 m | ||
Maki Tsuji | 500 m | ||
1000 m | |||
Ayaka Kikuchi Misaki Oshigiri Maki Tabata Nana Takagi | Ploegenachtervolging | 4e | KF: 3.03,99 (won van Zuid-Korea) HF: 3.10,19 (verloor van Nederland) B-finale: 3.02,57 (verloor van Rusland) |
Schansspringen
Zie Schansspringen op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Daiki Ito | Grote schans | ||
Noriaki Kasai | Normale schans | 8e | finale: 255,2 ptn (101,5 m en 100,0 m) |
Grote schans | |||
Reruhi Shimizu | Normale schans | 18e | kwalificatie: 3e; 126,2 ptn (101,5 m) finale: 246,4 ptn (99,5 m en 99,5 m) |
Grote schans | |||
Taku Takeuchi | Normale schans | 24e | kwalificatie: 7e; 119,1 ptn (97,5 m) finale: 239,4 ptn (98,0 m en 95,5 m) |
Grote schans | |||
Yuta Watase | Normale schans | 21e | kwalificatie: 20e; 113,5 ptn (95,0 m) finale: 243,0 ptn (99,5 m en 97,0 m) |
Daiki Ito Noriaki Kasai Reruhi Shimizu Taku Takeuchi | Team |
- Vrouwen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Yuki Ito | Vrouwen | ||
Sara Takanashi | |||
Yurina Yamada |
Shorttrack
Zie Shorttrack op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Satoshi Sakashita | 500 m | 9e | Series: 41,629 (2e) KF: 59,249 (3e) HF: 41,661 (5e) |
1500 m | 32e | Series: 2.18,298 (6e) | |
Ryosuke Sakazume | 1000 m | 22e | Series: 1.26,468 (3e) |
1500 m | 24e | Series: 2.17,985 (4e) | |
Yuzo Takamido | 1000 m | 20e | Series: 1.25,905 (4e) |
1500 m | Gediskwalificeerd | Series: Penalty (6e) |
- Vrouwen
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ayuko Ito | 500 m | 19e | Series: 44,174 (3e) |
1000 m | 22e | Series: 1.33,188 (3e) | |
1500 m | 19e | Series: 2.30,354 (3e) KF: 2.56,961 (6e) | |
Yui Sakai | 500 m | 22e | Series: 45,051 (3e) |
1000 m | 13e | Series: 1.29,824 (2e) KF: 1.29.,328 (4e) | |
1500 m | 27e | Series: 2.27,198 (5e) | |
Biba Sakurai | 500 m | 27e | Series: 44,628 (4e) |
1500 m | 33e | Series: 2.28,127 (6e) | |
Sayuri Shimizu | 1000 m | 25e | Series: 1.31,879 (4e) |
Ayuko Ito Yui Sakai Biba Sakurai Sayuri Shimizu | 3000 m relay | 5e | HF: 4.11,913 (3e) B-Finale: 4.15,253 (2e) |
Skeleton
Zie Skeleton op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Yuki Sasahara | Mannen | 22e | 2.54,20 (58,22 / 58,07 / 57,91 / -) |
Hiroatsu Takahashi | 12e | 3.48,74 (57,53 / 57,10 / 57,13 / 56,98) | |
Nozomi Komuro | Vrouwen | 19e | 3.57,76 (59,94 / 59,82 / 59,24 / 58,76) |
Snowboarden
Zie Snowboarden op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Ryo Aono | Halfpipe (m) | ||
Ayumu Hirano | |||
Taku Hiraoka | |||
Ayumu Nedefuji | |||
Yuki Kadono | Slopestyle (m) | ||
Rana Okada | Halfpipe (v) | ||
Tomoka Takeuchi | Parallelreuzenslalom (v) | ||
Parallelslalom (v) | |||
Yuka Fujimori | Snowboardcross (v) |
IJshockey
Zie IJshockey op de Olympische Winterspelen 2014 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Olympiër | Onderdeel | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Azusa Nakaoku Akane Konishi Nana Fujimoto Shiori Koike Yoko Kondo Ayaka Toko Kanae Aoki Sena Suzuki Mika Hori Aina Takeuchi Tomoe Yamane Haruna Yoneyama Yurie Adachi Chiho Osawa Moeko Fujimoto Rui Ukita Yuka Hirano Tomoko Sakagami Miho Shishiuchi Hanae Kubo Ami Nakamura | Vrouwen |
Externe link
- (en) Officiële site van de Olympische Winterspelen 2014