Israël op de Olympische Zomerspelen 2020
Israël op de Olympische Spelen | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Israël | |||||||||||||||||||||
IOC-landcode | ISR | |||||||||||||||||||||
NOC | The Olympic Committee of Israel (he) (en) externe link | |||||||||||||||||||||
Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
Israël op de Zomerspelen | ||||||||||||||||||||||
1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||||||||||||
Israël op de Winterspelen | ||||||||||||||||||||||
1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||||||||||||
|
Israël nam deel aan de Olympische Zomerspelen 2020 in Tokio, Japan.
Medailleoverzicht
Medaille | Naam | Sport | Onderdeel | Datum |
---|---|---|---|---|
1 Goud | Artem Dolgopyat | Turnen | vloer (m) | 1 augustus |
1 Goud | Linoy Ashram | Ritmische gymnastiek | allround (v) | 7 augustus |
3 Brons | Avishag Semberg | Taekwondo | -49kg (v) | 24 juli |
3 Brons | Nationaal Israëlisch judoteam | Judo | team | 31 juli |
Atleten
sport | mannen | vrouwen | totaal |
---|---|---|---|
Atletiek Atletiek | 3 | 6 | 9 |
Badminton Badminton | 1 | 1 | 2 |
Boogschieten Boogschieten | 1 | 0 | 1 |
Gewichtheffen Gewichtheffen | 1 | 0 | 1 |
Gymnastiek Gymnastiek | 2 | 8 | 10 |
Honkbal Honkbal | 24 | 0 | 24 |
Judo Judo | 6 | 6 | 12 |
Paardensport Paardensport | 2 | 2 | 4 |
Schietsport Schietsport | 1 | 0 | 1 |
Surfen Surfen | 0 | 1 | 1 |
Synchroonzwemmen Synchroonzwemmen | 0 | 2 | 2 |
Taekwondo Taekwondo | 0 | 1 | 1 |
Triatlon Triatlon | 2 | 0 | 2 |
Wielersport Wielersport | 1 | 1 | 2 |
Zeilen Zeilen | 1 | 4 | 5 |
Zwemmen Zwemmen | 10 | 3 | 13 |
totaal | 55 | 35 | 90 |
Sporten
Atletiek
Zie Atletiek op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
- Loopnummers
atleet | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Haimro Alame | marathon | n.v.t. | 2:17.17 | 36 | |||||
Girmaw Amare | n.v.t. | 2:16.17 | 27 | ||||||
Marhu Teferi | n.v.t. | 2:13.02 | 13 |
- Vrouwen
- Loopnummers
atlete | onderdeel | series | kwartfinale | halve finale | finale | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Diana Vaisman | 100 m | bye | 11,27 | 4 | niet geplaatst | ||||
Selamawit Dagnachew | 5000 m | 14.43,43 NR | 8 q | n.v.t. | 14.54,39 | 10 | |||
10000 m | n.v.t. | 32.46,46 | 23 | ||||||
Adva Cohen | 3000 m steeplechase | 10.05,95 | 14 | n.v.t. | niet geplaatst | ||||
Lonah Chemtai Salpeter | marathon | n.v.t. | 2:48.31 | 66 | |||||
Maor Tiyouri | n.v.t. | 2:37.52 | 48 |
- Technische nummers
atlete | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
afstand | rang | afstand | rang | ||
Hanna Knyazyeva-Minenko | hink-stap-springen | 14,36 | 8 q | 14,60 | 6 |
Badminton
Zie Badminton op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Misha Zilberman | enkelspel | B Sai Praneeth W (21-17, 21-15) | M Caljouw V (21-17, 9-21, 10-21) | n.v.t. | 2 | niet geplaatst | 15 |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | groepsfase | eliminatie | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Ksenia Polikarpova | enkelspel | P V Sindhu V (7–21, 10-21) | Cheung N Y V (12–21, 21–15, 16-21) | n.v.t. | 3 | niet geplaatst | 15 |
Boogschieten
Zie Boogschieten op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | plaatsingsronde | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Itay Shanny | individueel | 635 | 60 | H Muto W 7 – 3 | T Rai W 6 – 5 | Tang C-c V 5 – 6 | niet geplaatst | 9 |
Gewichtheffen
Zie Gewichtheffen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atlete | onderdeel | trekken | stoten | totaal | rang | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | ||||
David Litvinov | +109 kg | 176 | 10 | 205 | 11 | 381 | 11 |
Gymnastiek
Zie Gymnastiek op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Turnen
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificatie | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
totaal | rang | totaal | rang | ||
Artem Dolgopyat | voltige | 12,766 | 56 | niet geplaatst | |
vloer | 15,200 | 1 Q | 14,933 | 1 | |
Alexander Shatilov | 13,500 | 47 | niet geplaatst |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
toestel | totaal | positie | toestel | totaal | positie | ||||||||
sprong | brug | balk | vloer | sprong | brug | balk | vloer | ||||||
Lihie Raz | meerkamp | 14,233 / 13,566 Gemiddelde: 13,899* | 11,700 | 12,066 | 12,400 | 50,399 | 59 | niet geplaatst |
- Gymnasten die zich wilden kwalificeren voor de finale van de sprong, voerden een tweede sprong uit. Het gemiddelde van de twee telde voor de kwalificatie van dit onderdeel. Voor individuele all-roundkwalificatie, telde alleen de eerste sprong.
Ritmisch
atlete | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
hoepel | bal | knotsen | lint | totaal | rang | hoepel | bal | knotsen | lint | totaal | rang | ||
Linoy Ashram | individueel | 23,500 | 28,250 | 27,850 | 23,500 | 103,100 | 3 Q | 27,550 | 28,300 | 28,650 | 23,300 | 107,800 | 1 |
Nicol Zelikman | 24,350 | 25,500 | 24,950 | 21,100 | 95,900 | 7 Q | 23,700 | 24,150 | 25,600 | 22,150 | 95,600 | 7 |
atlete | onderdeel | kwalificatie | finale | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
5 linten | 3 knotsen, 2 hoepels | totaal | rang | 5 linten | 3 knotsen, 2 hoepels | totaal | rang | ||
Ofir Dayan Yana Kramarenko Natalie Raits Yuliana Telegina Karin Vexman | team | 44,000 | 40,650 | 84,650 | 4 Q | 44,100 | 39,750 | 83,850 | 6 |
Honkbal
Zie Honkbal op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
Olympiër | Discipline | Resultaat | Prestatie |
---|---|---|---|
Jeremy Bleich Jonathan de Marte Jake Fishman Alex Katz Alon Leichman Shlomo Lipetz Jon Moscot D. J. Sharabi Joey Wagman Ben Wanger Zack Weiss Josh Zeid Tal Erel Ryan Lavarnway Nick Rickles Scott Burcham Mitch Glasser Ty Kelly Ian Kinsler Zach Penprase Danny Valencia Blake Gailen Assaf Lowengart Robb Paller | mannen | Knock-outfase | Groepsfase Verloren van Zuid-Korea 5 - 6 Verloren van Verenigde Staten 1 - 8 Knock-outfase Ronde 1 Gewonnen van Mexico 12 - 5 Ronde 2 Verloren van Zuid-Korea 1 - 11 Herkansingen ronde 1 Verloren van Dominicaanse Republiek 6 - 7 |
Judo
Zie Judo op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Baruch Shmailov | −66 kg | n.v.t. | Loforte W 11-00s1 | Katz W 01-00 | Margvelashvili V 00-10 | niet geplaatst | Gomboc W 01-00s1 | Cargnin V 00s1-01s1 | 5 |
Tohar Butbul | −73 kg | bye | Geen tegenstander W 10-00 | Sterpu W 10-00 | An C-r V 00s1-01s1 | niet geplaatst | Margelidon V 00-10s2 | niet geplaatst | 7 |
Sagi Muki | −81 kg | bye | Santos W 10-00 | Borchashvili V 00s2-01s2 | niet geplaatst | 9 | |||
Li Kochman | −90 kg | bye | Klammert W 10-00s1 | Bekauri V01s1-10 | niet geplaatst | 9 | |||
Peter Paltchik | -100 kg | n.v.t. | bye | Lkhagvasürengiin W 01s1-00s2 | Wolf V 00s1-01s1 | niet geplaatst | El Nahas V 00-10s1 | niet geplaatst | 7 |
Or Sasson | +100 kg | n.v.t. | bye | Riner V 00-01 | niet geplaatst | 9 |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Shira Rishony | −48 kg | Álvaraz W 10-00 | Figueroa W 10-00 | Mönkhbatyn V 00-11 | niet geplaatst | Lin C-h W 10s1-00s2 | Bilodid V 00s1-10s1 | 5 |
Gili Cohen | −52 kg | Babamuratova W 10s1–00 | Van Snick V 00-10 | niet geplaatst | 9 | |||
Timna Nelson-Levy | −57 kg | bye | Perišić W 10s1–00s3 | Yoshida V 00s1–01 | niet geplaatst | Kajzer V 00-10s2 | niet geplaatst | 7 |
Gili Sharir | −63 kg | Haecker V 00s3-10s2 | niet geplaatst | 17 | ||||
Inbar Lanir | -78 kg | Otgon W 10-00 | Aguiar V 00-10 | niet geplaatst | 9 | |||
Raz Hershko | +78 kg | Alqahtani W 11-00 | Sone V 00-11 | niet geplaatst | 9 |
- Gemengd
atleten | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Tohar Butbul Raz Hershko Li Kochman Inbar Lanir Sagi Muki Timna Nelson-Levy Peter Paltchik Shira Rishony Or Sasson Gili Sharir Baruch Shmailov | gemengd team | n.v.t. | Italië W 4 - 3 | Frankrijk V 3 - 4 | niet geplaatst | Brazilië W 4 - 2 | Russische ploeg W 4 - 1 | 3 |
Paardensport
Zie Paardensport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Springen
ruiter | paard | onderdeel | kwalificatie | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
strafpunten | rang | strafpunten | tijd | rang | |||
Ashlee Bond | Donatello | individueel | 0 | 1 Q | 5 | 88,02 | 11 |
Alberto Michán | Cosa Nostra | EL | niet geplaatst | ||||
Teddy Vlock | Amsterdam | 6 | 42 | niet geplaatst | |||
Ashlee Bond Alberto Michán Teddy Vlock | zie hierboven | team | EL | niet geplaatst |
Schietsport
Zie Schietsport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | kwalificaties | finale | ||
---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | rang | ||
Sergey Richter | 10 m luchtgeweer | 624,5 | 27 | niet geplaatst |
Surfen
Zie Surfen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atlete | onderdeel | eerste ronde | tweede ronde | derde ronde | kwartfinale | halve finale | finale / BM | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
score | rang | score | rang | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Anat Lelior | surfen | 7,77 | 4 R2 | 8,83 | 4 | niet geplaatst | 17 |
Synchroonzwemmen
Zie Synchroonzwemmen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
atlete | onderdeel | technische routine | vrije routine (voorronde) | vrije routine (finale) | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
punten | rang | punten | totaal (technisch + vrij) | rang | punten | totaal (technisch + vrij) | rang | ||
Eden Blecher Shelly Bobritsky | duet | 84,6333 | 16 | 83,8580 | 168,4913 | 15 | niet geplaatst |
Taekwondo
Zie Taekwondo op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Vrouwen
atleet | onderdeel | kwalificatie | eerste ronde | kwartfinale | halve finale | herkansing | finale / BM | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | tegenstander uitslag | rang | ||
Avishag Semberg | -49 kg | Stambaugh W 22 - 2 | Wongpattanakit V 5 - 29 | niet geplaatst | Trương W 22 - 1 | Yıldırım W 27 - 22 | 3 |
Triatlon
Zie Triatlon op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Individueel
Atleet | Evenement | Zwemmen(1.5 km) | Rang 1 | Fietsen (40 km) | Rang 2 | Lopen(10 km) | Totaal Tijd | Ranking |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ran Sagiv | Mannen | 18.24 | 57.50 | 31.35 | 1.49.04 | 35 | ||
Shachar Sagiv | 18.12 | 56.14 | 31.37 | 1.47.10 | 20 |
Wielersport
Zie Wielersport op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
Mountainbiken
- Mannen
atleet | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Shlomi Haimy | mountainbike | 1:36:58 +11:44 | 33 |
Wegwielrennen
- Vrouwen
atlete | onderdeel | tijd | rang |
---|---|---|---|
Omer Shapira | wegwedstrijd | 3.55.23 | 24 |
tijdrit | 33.15,84 | 15 |
Zeilen
Zie Zeilen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Yoav Cohen | RS:X | 12 | 6 | 2 | 7 | 6 | 6 | 6 | 7 | 6 | 4 | 12 | 2 | 76 | 4 |
- Vrouwen
atleet | onderdeel | race | netto punten | eindnotering | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | M | ||||
Katy Spychakov | RS:X | 3 | 5 | 9 | 7 | 10 | 3 | 13 | 9 | 1 | 4 | 1 | 20 | 85 | 6 | |
Shay Kakon | Laser Radial | 13 | 38 | 18 | 39 | 32 | 34 | 39 | 2 | 5 | n.v.t. | niet geplaatst | 220 | 30 | ||
Noya Bar Am Shahar Tibi | 470 | 2 | 14 | 3 | 10 | 11 | 4 | 11 | 6 | 13 | n.v.t. | 6 | 80 | 8 |
Zwemmen
Zie Zwemmen op de Olympische Zomerspelen 2020 voor het hoofdartikel over dit onderwerp.
- Mannen
atleet | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Meiron Cheruti | 50 m vrije slag | 22,01 | 17 | niet geplaatst | |||
100 m vrije slag | 49,26 | 29 | niet geplaatst | ||||
Denis Loktev | 200 m vrije slag | 1.47,68 | 27 | niet geplaatst | |||
Michael Laitarovsky | 100 m rugslag | 55,34 | 36 | niet geplaatst | |||
Yakov Toumarkin | 54,81 | 31 | niet geplaatst | ||||
200 m rugslag | 1.59,65 | 28 | niet geplaatst | ||||
Ron Polonsky | 200 m schoolslag | 2.12,71 | 27 | niet geplaatst | |||
400 m wisselslag | 4.21,50 | 27 | n.v.t. | niet geplaatst | |||
200 m wisselslag | 1.58,95 | 26 | niet geplaatst | ||||
Gal Cohen Groumi | 1.59,44 | 30 | niet geplaatst | ||||
100 m vlinderslag | DNS | niet geplaatst | |||||
Tomer Frankel | 51,99 | 21 | niet geplaatst | ||||
Matan Roditi | 10km open water | n.v.t. | 1.49.24,9 | 4 | |||
Gal Cohen Groumi Tomer Frankel Denis Loktev Daniel Namir | 4x200 m vrije slag | 7.08,65 NR | 10 | n.v.t. | niet geplaatst |
- Vrouwen
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Andrea Murez | 50 m vrije slag | 25,48 | 30 | niet geplaatst | |||
100 m vrije slag | 54,06 NR | 22 | niet geplaatst | ||||
200 m vrije slag | 1.58,97 | 19 | niet geplaatst | ||||
Anastasia Gorbenko | 100 m rugslag | 59,90 | 12 Q | 59,30 NR | 8 Q | 59,53 | 8 |
100 m schoolslag | DNS | niet geplaatst | |||||
200 m schoolslag | 2.28,41 | 28 | niet geplaatst | ||||
100 m vlinderslag | 58,23 | 18 | niet geplaatst | ||||
200 m wisselslag | 2.10,21 | 7 Q | 2.10,70 | 10 | niet geplaatst | ||
Aviv Barzelay | 200 m rugslag | 2.11,13 | 15 Q | 2.12,93 | 15 | niet geplaatst |
- Gemengd
atlete | onderdeel | series | halve finale | finale | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
tijd | rang | tijd | rang | tijd | rang | ||
Andrea Murez Gal Cohen Groumi Itay Goldfaden Anastasia Gorbenko | 4x100 m wisselslag | 3.43,94 NR | 8 Q | n.v.t. | 3.44,77 | 8 |