Mexikó a 2020. évi nyári olimpiai játékokon
Mexikó az olimpiai játékokon | |||||
Mexikó zászlaja | |||||
NOB-országkód: MEX | |||||
OOB | Mexikói Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
2020. évi nyári olimpiai játékok Tokió | |||||
Versenyzők | 161 fő 27 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Gaby López és Rommel Pacheco | ||||
Érmek 84. helyezés |
| ||||
Mexikó az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: |
Mexikó a japán Tokióban megrendezett 2020. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 27 sportágban 161 sportoló képviselte, akik összesen 4 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
3 Bronz | Alvárez, LuisLuis Alvárez Alejandra Valencia | Íjászat | Vegyes csapat |
3 Bronz | Nemzeti válogatott Eduardo Aguirre Érick Aguirre Roberto Alvarado Jesús Angulo Ricardo Angulo Uriel Antuna Fernando Beltrán Sebastián Córdova José Joaquín Esquivel Diego Lainez Vladimir Loroña Henry Martín César Montes Adrián Mora Guillermo Ochoa Carlos Rodríguez Luis Romo Jorge Sánchez Johan Vásquez Alexis Vega Sebastián Jurado Luis Malagón | Labdarúgás | Férfi |
3 Bronz | Agúndez, GabrielaGabriela Agúndez Alejandra Orozco | Műugrás | Női szinkron toronyugrás |
3 Bronz | Fuentes, AremiAremi Fuentes | Súlyemelés | Női 76 kg |
Atlétika
Bővebben: Atlétika a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Jesús Tonatiú López | 800 m | 1:46,14 | 1. | 26. | 1:44,77 | 3. | 12. | kiesett | |
Jesús Arturo Esparza | Maraton | 2:31:51 | 74. | ||||||
Juan Joel Pacheco | 2:23:41 | 65. | |||||||
José Luis Santana | 2:21:32 | 56. | |||||||
Noel Alí Chama | 20 km gyaloglás | 1:28:23 | 38. | ||||||
Andrés Olivas | 1:22:46 | 11. | |||||||
Jesús Tadeo Vega | 1:30:37 | 42. | |||||||
José Leyver | 50 km gyaloglás | 3:56:53 | 15. | ||||||
Horacio Nava | 4:19:00 | 44. | |||||||
Isaac Palma | nem ért célba |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Edgar Rivera | Magasugrás | 221 cm | 19.* | kiesett | |
Diego del Real | Kalapácsvetés | 75,17 m | 15. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Paola Morán | 400 m | 51,18 | 3. | 14. | 51,06 | 5. | 14. | kiesett | |
Laura Galván | 1500 m | 4:08,15 | 12. | 32. | kiesett | ||||
5000 m | 15:00,16 | 11. | 18. | kiesett | |||||
Andrea Ramírez Limón | Maraton | nem ért célba | |||||||
Úrsula Sánchez | 2:45:45 | 64. | |||||||
Daniela Torres | 2:47:15 | 65. | |||||||
Alegna González | 20 km gyaloglás | 1:30:33 | 5. | ||||||
Ilse Guerrero | 1:45:47 | 51. | |||||||
Valeria Ortuño | 1:41:50 | 47. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Baseball
Bővebben: Baseball a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Mexikói férfi baseballcsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
A 2. fordulóban játszhatott a másik csoport győztesévvel. | |
A másik csoport második helyezettjével mérkőzött az 1. fordulóban. | |
A másik csoport harmadik helyezettjével mérkőzött az 1. fordulóban. |
- Csoportkör
Hely. | Csapat | M | Gy | V | F+ | F– | Fk |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Japán (JPN) | 2 | 2 | 0 | 11 | 7 | +4 |
2. | Dominikai Köztársaság (DOM) | 2 | 1 | 1 | 4 | 4 | 0 |
3. | Mexikó (MEX) | 2 | 0 | 2 | 4 | 8 | –4 |
- 2. forduló
- július 30., 12:00 (5:00)
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | F | T | H |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mexikó (MEX) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 0 |
Dominikai Köztársaság (DOM) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | X | 1 | 6 | 0 |
- 3. forduló
- július 31., 12:00 (5:00)
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | F | T | H |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Japán (JPN) | 0 | 1 | 1 | 3 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 7 | 10 | 0 |
Mexikó (MEX) | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 4 | 7 | 2 |
- Egyenes kieséses szakasz
- 1. forduló
- augusztus 1., 12:00 (5:00)
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | F | T | H |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Izrael (ISR) | 1 | 0 | 5 | 0 | 0 | 0 | 6 | 0 | 0 | 12 | 12 | 0 |
Mexikó (MEX) | 0 | 0 | 4 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5 | 8 | 1 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Mexikó (MEX) | 6. |
Birkózás
Bővebben: Birkózás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Alfonso Leyva | 77 kg | Alekszandr Csehirkin (ROC) 0–7 | kiesett | 15. |
- Női
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Alma Valencia | 57 kg | Valerija Zsolobova (ROC) 2–5 | kiesett | 11. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Prisca Awiti Alcaraz | Váltósúly | Boldyn Gankhaich (MGL) 00(1)–10(1) | kiesett | 17. |
Evezés
Bővebben: Evezés a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Kenia Lechuga | Egypárevezős | 7:54,21 | 2. | erőnyerő | 8:09,29 | 4. | C/D | 7:33,72 | 1. | C | 7:43,55 | 4. | 16. |
Golf
Bővebben: Golf a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló | 4. forduló | Összesen | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Par | Pont | Par | Pont | Par | Pont | Par | Pontszám | Par | Helyezés | ||
Abraham Ancer | Férfi egyéni | 69 | −2 | 69 | −2 | 66 | −5 | 68 | −3 | 272 | −12 | 14. |
Carlos Ortiz | 65 | −6 | 67 | −4 | 69 | −2 | 78 | +7 | 279 | −5 | 42. | |
María Fassi | Női egyéni | 73 | +2 | 70 | −1 | 68 | −3 | 68 | −3 | 279 | −5 | 23. |
Gaby López | 71 | 0 | 72 | +1 | 69 | −2 | 71 | 0 | 283 | −1 | 38. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelés | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Luis Alvárez | Egyéni | 662 | 19. | Furukava Takaharu (JPN) (46.) 3–7 | kiesett | 33. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelés | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Aída Román | Egyéni | 665 | 6. | Rihab Elwalid (TUN) (59.) 6–2 | Bryony Pitman (GBR) (38.) 2–6 | kiesett | 17. | |||
Alejandra Valencia | 674 | 4. | Karina Kazlovszkaja (BLR) (61.) 6–0 | Karina Dzjominszkaja (BLR) (29.) 7–3 | Lisa Barbelin (FRA) (13.) 6–0 | Mackenzie Brown (USA) (5.) 5–6 | kiesett | 5. | ||
Ana Vázquez | 637 | 32. | Ane Marcelle dos Santos (BRA) (33.) 4–6 | kiesett | 33. | |||||
Aída Román Alejandra Valencia Ana Vázquez | Csapat | 1976 | 2. | erőnyerő | Németország (GER) Michelle Kroppen Lisa Unruh Charline Schwarz (10.) 2–6 | kiesett | 6. |
- Vegyes csapat
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelés | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Luis Alvárez Alejandra Valencia | Vegyes | 1336 | 4. | Németország (GER) Michelle Kroppen Florian Unruh (13.) 6–2 | Nagy-Britannia (GBR) Sarah Bettles Patrick Huston (12.) 6–0 | Dél-Korea (KOR) Kim Dzsedok (Kim Je-deok) An szan (An San) (1.) 1–5 | Bronzmérkőzés Törökország (TUR) Yasemin Anagöz Mete Gazoz (7.) 6–2 |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Szlalom
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. futam | 2. futam | Jobb eredmény | |||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Sofía Reinoso | Kajak egyes | 132,89 | 22. | 143,19 | 26. | 132,89 | 23. | 136,34 | 21. | kiesett |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Gerardo Ulloa | Férfi terepverseny | 1:30:57 | 23. |
Daniela Campuzano | Női terepverseny | 1:22:50 | 16. |
Országúti kerékpározás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Eder Frayre | Mezőnyverseny | 6:15:38 (+10:12) | 39. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Lizbeth Salazar | Mezőnyverseny | nem ért célba |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | 2. forduló | Vigaszág | Nyolcaddöntő | Vigaszág | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Daniela Gaxiola | Női egyéni | 10,682 | 15. | Csung Tien-si (Zhong Tianshi) (CHN) 10,744 | Pao San-csu (Bao Shanju) (CHN) Ljubov Sulika (UKR) 10,913 | 2. | kiesett | 18. | |||||||||
Yuli Verdugo | 10,818 | 19. | Olena Sztarikova (UKR) 10,870 | Kaarle McCulloch (AUS) Charlene du Preez (RSA) 11,194 | 2. | kiesett | 20. | ||||||||||
Daniela Gaxiola Yuli Verdugo | Női csapat | 33,097 | 5. | Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) Darja Smeljova Anasztaszija Vojnova 32,249 | 5–6. helyért Litvánia (LTU) Simona Krupeckaitė Miglė Marozaitė 32,808 | 6. |
- Keirin
Versenyző | Versenyszám | 1. forduló | Vigaszág | Negyeddöntő | Elődöntő | 7–12. helyért | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | Helyezés | |||
Daniela Gaxiola | Női | 2. | erőnyerő | 3. | 4. | 5. | 11. | |
Yuli Verdugo | 5. | 4. | kiesett | 23. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi labdarúgótorna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Mexikói férfi labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
* - túlkoros játékos
NP - nem lépet pályára
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Hely. | Csapat | M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P | Továbbjutás |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Japán (JPN) (R) | 3 | 3 | 0 | 0 | 7 | 1 | +6 | 9 | Negyeddöntő |
2. | Mexikó (MEX) | 3 | 2 | 0 | 1 | 8 | 3 | +5 | 6 | |
3. | Franciaország (FRA) | 3 | 1 | 0 | 2 | 5 | 11 | −6 | 3 | |
4. | Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 3 | 0 | 0 | 3 | 3 | 8 | −5 | 0 |
2021. július 22. 17:00 (10:00) |
Mexikó (MEX) | 4–1 | Franciaország (FRA) |
---|---|---|
Vega 47' Córdova 55' Antuna 80' Aguirre 90+1' | (0–0) Jegyzőkönyv | Gignac 69' (11-esből) |
2021. július 25. 20:00 (13:00) |
Japán (JPN) | 2–1 | Mexikó (MEX) |
---|---|---|
Kubo 6' Dóan 11' (11-esből) | (2–0) Jegyzőkönyv | Alvarado 85' |
2021. július 28. 20:30 (13:30) |
Dél-afrikai Köztársaság (RSA) | 0–3 | Mexikó (MEX) |
---|---|---|
(0–2) Jegyzőkönyv | Vega 18' Romo 45+1' Martín 60' |
- Negyeddöntő
2021. július 31. 20:00 (13:00) |
Dél-Korea (KOR) | 3–6 | Mexikó (MEX) |
---|---|---|
I Donggjong (Lee Dong-gyeong) 20' 51' Hvang Idzso (Hwang Ui-jo) 90+1' | (1–3) Jegyzőkönyv | Martín 12' 54' Romo 30' Córdova 39' (11-esből) 63' Aguirre 84' |
- Elődöntő
2021. augusztus 3. 17:00 (10:00) |
Mexikó (MEX) | 0–0 (h. u.) | Brazília (BRA) |
---|---|---|
Jegyzőkönyv | ||
Büntetőpárbaj | ||
Aguirre Vásquez Rodríguez | 1–4 | Alves Martinelli Guimarães Reinier |
Kasima Stadion, Kasima Játékvezető: Georgi Kabakov (bolgár) |
- Bronzmérkőzés
2021. augusztus 6. 18:00 (11:00) |
Mexikó (MEX) | 3–1 | Japán (JPN) |
---|---|---|
Córdova 13' (11-esből) Vásquez 22' Vega 58' | (2–0) Jegyzőkönyv | Mitoma 78' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Mexikó (MEX) |
Lovaglás
Bővebben: Lovaglás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Díjlovaglás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csop. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |||
Martha Del Valle | Beduino LAM | Egyéni | E | 64,876 | 9. | kiesett | 64,876 | 51. |
- Díjugratás
Versenyző | Ló | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Végeredmény | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Alapverseny | Szétugrás | |||||||||||
Bünt. | Idő | Hely. | Bünt. | Idő | Hely. | Bünt. | Idő | Hely. | Helyezés | |||
Eugenio Garza | Armani SL Z | Egyéni | 9 | 89,10 | =47. | kiesett | 47. | |||||
Enrique González | Chacna | 8 | 101,53 | =44. | kiesett | 44. | ||||||
Manuel González | Hortensia van de Leeuwerk | 12 | 88,23 | =55. | kiesett | 55. | ||||||
Eugenio Garza* Enrique González Patricio Pasquel | Armani SL Z Chacna Babel | Csapat | 6 | 166,81 | 16. | kiesett | 16. |
* - nem ért célba
Műugrás
Bővebben: Műugrás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Osmar Olvera | Egyéni műugrás | 442,45 | 9. | 384,80 | 14. | kiesett | |
Rommel Pacheco | 479,25 | 3. | 437,65 | 6. | 428,75 | 6. | |
Iván García | Egyéni toronyugrás | 316,95 | 24. | kiesett | |||
Andrés Villarreal | 410,30 | 9. | 405,55 | 11. | 381,75 | 12. | |
Juan Celaya Yahel Castillo | Szinkron műugrás | 400,14 | 4. | ||||
Diego Balleza Kevin Berlín | Szinkron toronyugrás | 407,31 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Arantxa Chávez | Egyéni műugrás | 190,35 | 27. | kiesett | |||
Aranza Vázquez | 294,30 | 8. | 318,60 | 4. | 303,45 | 6. | |
Gabriela Agúndez | Egyéni toronyugrás | 297,65 | 12. | 337,30 | 4. | 358,50 | 4. |
Alejandra Orozco | 308,10 | 9. | 301,40 | 12. | 322,05 | 6. | |
Dolores Hernández Carolina Mendoza | Szinkron műugrás | 275,10 | 4. | ||||
Gabriela Agúndez Alejandra Orozco | Szinkron toronyugrás | 299,70 |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Rogelio Romero | Félnehézsúly | erőnyerő | Luka Plantić (CRO) 4–1 | Arlen López (CUB) 0–5 | kiesett | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Esmeralda Falcón | Könnyűsúly | Rebecca Nicoli (ITA) 1–4 | kiesett | 17. | |||
Brianda Cruz | Váltósúly | erőnyerő | Oshae Jones (USA) 2–3 | kiesett | 9. |
Öttusa
Bővebben: Öttusa a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Vívás (V) | Úszás | Bónusz vívás (B) | Lovaglás | Futás/Lövészet | Összesen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Pont | Idő | Pont | Hely. | Eredmény | Pont | V+B Hely. | Idő | Hibapont | Pont | Hely. | Lövőhiba | Idő | Pont | Hely. | Összes pont | Helyezés | ||
Duilio Carrillo | Férfi | 17–18 | 202 | 2:04,08 | 302 | 21. | 0–1 | 0 | 19. | nem ért célba | 0 | 33. | 11 | 11:31,68 | 609 | 22. | 1113 | 33. | |
Álvaro Sandoval | 11–24 | 166 | 2:02,52 | 305 | 17. | 1–1 | 1 | 31. | nem ért célba | 0 | 33. | 13 | 11:26,30 | 614 | 21. | 1086 | 35. | ||
Mariana Arceo | Női | 15–20 | 180* | 2:16,65 | 277 | 23. | 4–1 | 4 | 29. | 70,61 | 7 | 293 | 14. | 22 | 12:32,16 | 548 | 16. | 1302 | 16. |
Mayan Oliver | 16–19 | 196 | 2:24,16 | 262 | 32. | 0–1 | 0 | 22. | 76,62 | 7 | 293 | 10. | 15 | 12:21,48 | 559 | 12. | 1310 | 15. |
* - 10 pont levonva büntetés miatt
Röplabda
Bővebben: Röplabda a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Strandröplabda
Férfi
Bővebben: Férfi strandröplabdatorna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Csoportkör | 16 közé jutásért | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | ||
Josué Gaxiola José Luis Rubio | B csoport Orosz Olimpiai Bizottság (ROC) | 3. | Brazília (BRA) Alison Cerutti Álvaro Morais Filho 14–21, 13–21 | kiesett | 9. |
Softball
Bővebben: Softball a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Mexikói női softballcsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
A csoport első két helyezettje bejutott a döntőbe. | |
A csoport harmadik és negyedik helyezettjei a bronzéremért játszhattak. |
- Csoportkör
Hely. | Csapat | M | Gy | V | F+ | F– | Fk |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Egyesült Államok (USA) | 5 | 5 | 0 | 9 | 2 | +7 |
2. | Japán (JPN) | 5 | 4 | 1 | 18 | 5 | +13 |
3. | Kanada (CAN) | 5 | 3 | 2 | 19 | 4 | +15 |
4. | Mexikó (MEX) | 5 | 2 | 3 | 11 | 10 | +1 |
5. | Ausztrália (AUS) | 5 | 1 | 4 | 5 | 21 | −16 |
6. | Olaszország (ITA) | 5 | 0 | 5 | 1 | 21 | −20 |
- 1. forduló
- július 21., 15:00 (8:00)
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | F | T | H |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mexikó (MEX) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 |
Kanada (CAN) | 2 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | X | 4 | 9 | 0 |
- 2. forduló
- július 22., 12:00 (5:00)
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | F | T | H |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mexikó (MEX) | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 6 | 0 |
Japán (JPN) | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 3 | 5 | 0 |
- 3. forduló
- július 24., 14:30 (7:30)
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | F | T | H |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 6 | 1 |
Mexikó (MEX) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 3 |
- 4. forduló
- július 25., 20:00 (13:00)
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | F | T | H |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Olaszország (ITA) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Mexikó (MEX) | 0 | 1 | 1 | 0 | 3 | 0 | X | 5 | 9 | 0 |
- 5. forduló
- július 26., 20:00 (13:00)
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | F | T | H |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mexikó (MEX) | 0 | 2 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 4 | 11 | 0 |
Ausztrália (AUS) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 5 | 0 |
- Bronzmérkőzés
- július 27., 13:00 (6:00)
Csapat | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | F | T | H |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mexikó (MEX) | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 7 | 1 |
Kanada (CAN) | 0 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 | 6 | 0 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Mexikó (MEX) | 4. |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Edson Ramírez | Légpuska | 625,9 | 18. | kiesett | |
José Luis Sánchez | Sportpuska, összetett | 1154 | 33. | kiesett | |
Jorge Orozco | Trap | 122 | 6. | 28 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Gabriela Rodríguez | Skeet | 118 | 12. | kiesett | |
Alejandra Ramírez | Trap | 116 | 13. | kiesett |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Jorge Orozco Alejandra Ramírez | Trap | 138 | 15. | kiesett |
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Jonathan Muñoz | 67 kg | 135 | 9. | 163 | 10. | 298 | 10. |
Jorge Cárdenas | 73 kg | 145 | 10. | 175 | 10. | 320 | 11. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Ana Gabriela López | 55 kg | 90 | 5. | 105 | 9. | 195 | 9. |
Aremi Fuentes | 76 kg | 108 | 4. | 137 | 3. | 245 |
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Szabad gyakorlat | Technikai gyakorlat | Összesítés | Szabad gyakorlat | Összesítés | ||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont+ST | Hely. | |||
Nuria Diosdado Joana Jiménez | Páros | 86,5333 | =13. | 86,6190 | 12. | 173,1523 | 4. | 86,5667 | 12. | 173,1857 | 12. | 12. |
Taekwondo
Bővebben: Taekwondo a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Carlos Sansores | Nehézsúly | Ivan Šapina (CRO) 4–6 | kiesett | 11. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Briseida Acosta | Nehézsúly | Althéa Laurin (FRA) 3–21 | kiesett | 11. |
Tenisz
Bővebben: Tenisz a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Renata Zarazúa | Egyes | Doi Miszaki (JPN) 3-6, 2-6 | kiesett | 33. | |||||
Giuliana Olmos Renata Zarazúa | Páros | Spanyolország (ESP) Paula Badosa Sara Sorribes Tormo 2-6, 7-6(7–4), [7]–[10] | kiesett | 17. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Lino Muñoz | Férfi egyes | C csoport Ng Ká-lóng (Ng Ka Long) (HKG) 9–21, 10–21 Kevin Cordón (GUA) 14–21, 12–21 | 3. | kiesett | 15. | ||||
Haramara Gaitán | Női egyes | K csoport Kim Gaun (Kim Ga-eun) (KOR) 14–21, 9–21 Yeo Jia Min (SIN) 7–21, 10–21 | 3. | kiesett | 15. |
Torna
Bővebben: Torna a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Daniel Corral | Talaj | 13,200 | 55. | kiesett | |
Korlát | 14,033 | 44. | kiesett | ||
Nyújtó | 13,100 | 45. | kiesett | ||
Gyűrű | 13,366 | 43. | kiesett | ||
Lólengés | 13,266 | 40. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 80,898 | 40. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Alexa Moreno | Talaj | 12,333 | 60.* | kiesett | |
Ugrás | 14,633 | 8. | 14,716 | 4. | |
Felemás korlát | 12,566 | 59. | kiesett | ||
Gerenda | 11,066 | 83. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 50,798 | 55. | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés | ||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Karika | Labda | Buzogány | Szalag | Összesen | Karika | Labda | Buzogány | Szalag | Összesen | |||||||||||||
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | |||
Rut Castillo | Egyéni | 22,350 | 18. | 22,700 | 18. | 21,500 | 22. | 16,200 | 23. | 82,750 | 22. | kiesett | 22. |
Trambulin
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Dafne Navarro | Női | 99,850 | 8. | 48,345 | 8. |
Triatlon
Bővebben: Triatlon a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Egyéni
Versenyző | Versenyszám | 1,5 km úszás | Depózás 1 | 40 km kerékpározás | Depózás 2 | 10 km futás | Összesítés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Idő | Helyezés | ||
Crisanto Grajales | Férfi | 18:23 | 0:41 | 57:52 | 0:34 | 31:06 | 1:48:36 | 31. |
Irving Pérez | 18:06 | 0:38 | 1:01:14 | 0:30 | 33:34 | 1:54:02 | 45. | |
Cecilia Pérez | Női | 20:05 | 0:44 | nem ért célba | kiesett | |||
Claudia Rivas | nem ért célba | kiesett |
- Csapat
Versenyző | Versenyszám | Úszás (300 m X 4) | Depózás 1 | Kerékpározás (6,8 km X 4) | Depózás 2 | Futás (2 km X 4) | Összesen | Hely. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Cecilia Pérez Crisanto Grajales Claudia Rivas Irving Pérez | Vegyes csapat | 16:38 | 2:34 | 41:32 | 2:10 | 25:59 | 1:28:53 | 15. |
Úszás
Bővebben: Úszás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Gabriel Castaño | 50 m gyors | 22,32 | 5. | 30. | kiesett | ||||
José Ángel Martínez | 200 m vegyes | 2:01,34 | 6. | 38. | kiesett | ||||
Daniel Delgadillo | 10 km nyíltvízi | 1:53:14,4 | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Elődöntő | Döntő | |||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Melissa Rodríguez | 100 m mell | 1:08,76 | 6. | 30. | kiesett | ||||
200 m mell | 2:26,87 | 4. | 24. | kiesett |
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Ignacio Berenguer | Szörfvitorlázás | 25 | 22 | 18 | 18 | (26) | 26 | 22 | 23 | 20 | 13 | 23 | 22 | kiesett | 232 | 23. |
Juan Pérez | Finn dingi | (19) | 17 | 16 | 16 | 17 | 17 | 17 | 16 | 14 | 15 | kiesett | 145 | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | É | ||||
Demita Vega | Szörfvitorlázás | 26 | 16 | 15 | 22 | 22 | 19 | 19 | 10 | 20 | 13 | (28) | 13 | kiesett | 195 | 18. |
Elena Oetling | Laser radial | 41 | 21 | 31 | 19 | 23 | 7 | 19 | 32 | (43) | 28 | kiesett | 221 | 32. |
Vívás
Bővebben: Vívás a 2020. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Diego Cervantes | Tőr, egyéni | Huang Mengkai (CHN) 15–14 | Enzo Lefort (FRA) 11–15 | kiesett | 32. |
Források
- Mexico at the 2020 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. október 6.)
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap