Kazahsztán a dél-koreai Phjongcshangban megrendezett 2018. évi téli olimpiai játékok egyik résztvevő nemzete volt. Az országot az olimpián 9 sportágban 46 sportoló képviselte, akik összesen 1 érmet szereztek.
Érmesek
Alpesisí
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Lesiklás | Műlesiklás | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Igor Zakurdayev | Összetett | 1:22,29 | 42. | 53,18 | 32. | 2:15,47 | 31. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Mariya Grigorova | Óriás-műlesiklás | 1:22,42 | 57. | 1:18,77 | 51. | 2:41,19 | 51. |
Műlesiklás | 1:02,49 | 54. | 1:01,88 | 51. | 2:04,37 | 51. |
Biatlon
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Időeredmény | Lövőhiba | Helyezés |
Maxim Braun | 10 km sprint | 27:46,7 | 4 (3+1) | 85. |
20 km egyéni indításos | 53:50,7 | 2 (0+1+0+1) | 61. |
Timur Khamitgatin | 20 km egyéni indításos | 54:52,7 | 2 (0+2+0+0) | 72. |
Vassiliy Podkorytov | 10 km sprint | 26:34,7 | 1 (1+0) | 80. |
20 km egyéni indításos | 53:52,5 | 2 (1+0+1+0) | 62. |
Vladislav Vitenko | 10 km sprint | 26:32,7 | 4 (2+2) | 79. |
20 km egyéni indításos | 57:11,3 | 7 (2+2+1+2) | 83. |
Roman Yeremin | 10 km sprint | 25:21,9 | 2 (1+1) | 43. |
12,5 km üldözőverseny | 38:51,1 | 8 (2+1+2+3) | 52. |
Maxim Braun Vassiliy Podkorytov Vladislav Vitenko Roman Yeremin | 4 × 7,5 km váltó | lekörtözve | 12 (5+7) | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Időeredmény | Lövőhiba | Helyezés |
Darya Klimina | 7,5 km sprint | 23:47,7 | 3 (2+1) | 58. |
10 km üldözőverseny | 38:00,0 | 8 (1+1+3+3) | 57. |
15 km egyéni indításos | 46:44,4 | 3 (2+0+1+0) | 51. |
Olga Poltoranina | 7,5 km sprint | 23:59,6 | 2 (0+2) | 63. |
15 km egyéni indításos | 46:36,5 | 2 (0+0+1+1) | 46. |
Alina Raikova | 7,5 km sprint | 24:33,8 | 3 (0+3) | 71. |
15 km egyéni indításos | 46:37,4 | 3 (0+1+0+2) | 47. |
Galina Vishnevskaya | 7,5 km sprint | 22:52,2 | 2 (2+0) | 30. |
10 km üldözőverseny | 33:05,9 | 1 (0+0+1+0) | 20. |
15 km egyéni indításos | 46:23,4 | 3 (0+2+1+0) | 45. |
Darya Klimina Olga Poltoranina Alina Raikova Galina Vishnevskaya | 4 × 6 km váltó | 1:14:18,0 | 10 (2+8) | 14. |
- Vegyes
Versenyző | Versenyszám | Időeredmény | Lövőhiba | Helyezés |
Maxim Braun Roman Yeremin Alina Raikova Galina Vishnevskaya | Vegyes váltó | 1:14:13,7 | 10 (7+3) | 18. |
Gyorskorcsolya
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
Artyom Krikunov | 500 m | 35,34 | 25. |
Roman Krech | 35,92 | 35. |
Denis Kuzin | 1000 m | 1:10,13 | 27. |
1500 m | 1:49,14 | 30. |
Fyodor Mezentsev | 1000 m | 1:10,62 | 33. |
1500 m | 1:48,23 | 28. |
Stanislav Palkin | 500 m | 35,33 | 24. |
1000 m | 1:10,149 | 29. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Eredmény | Helyezés |
Yekaterina Aydova | 500 m | 38,96 | 21. |
1000 m | 1:17,09 | 24. |
1500 m | 1:59,05 | 18. |
- Tömegrajtos
Versenyző | Versenyszám | Elődöntő | Döntő |
Pont | Idő | Hely. | Pont | Idő | Helyezés |
Fyodor Mezentsev | Férfi | 0. | 8:43,26 | 11. | kiesett |
Műkorcsolya
Versenyző | Versenyszám | Rövid program | Kűr | Összesítés |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés |
Denis Ten | Férfi egyéni | 70,12 | 27. | kiesett |
Aiza Mambekova | Női egyéni | 44,40 | 30. | kiesett |
Elizabet Tursynbayeva | 57,95 | 15. | 118,30 | 13. | 177,12 | 12. |
Rövidpályás gyorskorcsolya
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Abzal Azhgaliyev | 500 m | 43,388 | 3. ADV | 41,616 | 4. ADV | 40,835 | 5. | kiesett | 9. |
Denis Nikisha | 500 m | 41,436 | 3. ADV | 40,806 | 3. | kiesett | 13. |
1500 m | 2:14,847 | 4. | | kiesett | 24. |
Nurbergen Zhumagaziyev | 500 m | 40,748 | 3. ADV | nem ért célba | kiesett | 18. |
1000 m | 1:24,271 | 4. | kiesett | 25. |
1500 m | nem ért célba | | kiesett | 33. |
Abzal Azhgaliyev Denis Nikisha Yerkebulan Shamukhanov Mersaid Zhaxybayev Nurbergen Zhumagaziyev | 5000 m váltó | | 6:47,727 | 3. | 6:52,791 | 6. | | 6. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | B döntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. |
Kim Iong-a | 1000 m | 1:29,703 | 3. | kiesett | 19. |
1500 m | 2:29,875 | 4. | | kiesett | 22. |
Anastassiya Krestova | 500 m | 43,821 | 4. | kiesett | 26. |
1000 m | 1:31,557 | 3. | kiesett | 21. |
1500 m | kizárták | | kiesett | – |
Síakrobatika
- Ugrás
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés |
1. forduló | 2. forduló | 1. forduló | 2. forduló | 3. forduló |
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont |
Ildar Badrutdinov | Férfi | 89,18 | 19. | 94,47 | 15. | kiesett | 21. |
Marzhan Akzhigit | Női | 79,17 | 14. | 70,20 | 12. | kiesett | 18. |
Zhanbota Aldabergenova | 81,07 | 12. | 85,36 | 7. | kiesett | 13. |
Akhmarzhan Kalmurzayeva | 58,58 | 21. | 47,32 | 16. | kiesett | 22. |
Ayana Zholdas | 51,01 | 23. | 57,98 | 18. | kiesett | 24. |
- Mogul
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | Helyezés |
1. futam | 2. futam | 1. futam | 2. futam | 3. futam |
Idő | Pont | Össz. | Hely. | Idő | Pont | Össz. | Hely. | Idő | Pont | Össz. | Hely. | Idő | Pont | Össz. | Hely. | Idő | Pont | Össz. |
Pavel Kolmakov | Férfi | 13,74 | 66,24 | 79,98 | 7. | kiemelt | 25,88 | 64,35 | 78,22 | 11. | 25,39 | 61,58 | 76,10 | 7. | kiesett | 7. |
Dmitriy Reiherd | 25,08 | 66,30 | 81,23 | 3. | kiemelt | 24,70 | 64,34 | 79,77 | 6. | 23,85 | 42,09 | 58,64 | 8. | kiesett | 8. |
Ayaulum Amrenova | Női | 35,15 | 44,39 | 52,78 | 26. | 35,25 | 30,40 | 38,68 | 17. | kiesett | 27. |
Yuliya Galysheva | 30,51 | 62,74 | 76,36 | 7. | kiemelt | 30,62 | 61,61 | 75,10 | 7. | 30,65 | 63,35 | 76,81 | 6. | 30,14 | 63,37 | 77,40 | |
Sífutás
- Távolsági
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Klasszikus | Szabad | Összesen |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Alexey Poltoranin | 50 km | | utólag kizárták |
Vitaliy Pukhalo | 15 km | | 36:57,4 | 51. |
30 km | 42:27,0 | 40. | 36:45,9 | 30. | 1:19:46,7 | 32. |
50 km | | 2:27:10,6 | 48. |
Yevgeniy Velichko | 15 km | | 37:28,6 | 57. |
30 km | 41:47,4 | 33. | 38:44,4 | 51. | 1:21:03,9 | 41. |
50 km | | 2:21:43,2 | 35. |
Denis Volotka | 15 km | | 37:39,8 | 60. |
50 km | | nem indult |
Alexey Poltoranin Vitaliy Pukhalo Yevgeniy Velichko Denis Volotka | 4 × 10 km váltó | | utólag kizárták |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Klasszikus | Szabad | Összesen |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Yelena Kolomina | 10 km | | 29:13,0 | 63. |
15 km | 24:12,1 | 56. | 21:38,6 | 54. | 46:28,5 | 54. |
30 km | | 1:35:38,4 | 33. |
Anna Shevchenko | 10 km | | 28:56,9 | 56. |
15 km | 22:52,3 | 32. | 20:59,9 | 39. | 44:25,1 | 36. |
30 km | | 1:35:36,1 | 31. |
Valeriya Tyuleneva | 10 km | | 28:20,7 | 47. |
15 km | 23,41,6 | 47. | nem ért célba |
30 km | | 1:35:38,0 | 32. |
- Sprint
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő |
Alexey Poltoranin | Férfi egyéni sprint | utólag kizárták | kiesett | – |
Denis Volotka | 3:22,52 | 49. | kiesett | 49. |
Alexey Poltoranin Denis Volotka | Férfi csapatsprint | | utólag kizárták | kiesett | – |
Yelena Kolomina | Női egyéni sprint | 3:39,22 | 55. | kiesett | 55. |
Anna Shevchenko | 3:23,27 | 27. | 3:23,56 | 6. | kiesett | 29. |
Valeriya Tyuleneva | 3:47,27 | 60. | kiesett | 60. |
Anna Shevchenko Valeriya Tyuleneva | Női csapatsprint | | 17:57,04 | 10. | kiesett | 20. |
Síugrás
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. ugrás | 2. ugrás | Összesítés |
Táv | Pont | Hely. | Táv | Pont | Hely. | Táv | Pont | Hely. | Pont | Helyezés |
Sergey Tkachenko | Normálsánc | 84,0 | 83,7 | 51. | kiesett |
Nagysánc | 111,0 | 70,9 | 47. | 107,5 | 73,5 | 49. | kiesett |
Szánkó
Versenyző | Versenyszám | 1. futam | 2. futam | 3. futam | 4. futam | Összesítés |
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Hely. | Idő | Helyezés |
Nikita Kopyrenko | Férfi egyes | 50,147 | 35. | 50,327 | 38. | 49,244 | 34. | kiesett | 2:29,718 | 36. |
Források
- Kazakhstan at the 2018 Winter Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. szeptember 3.)
Sablon:A 2018. évi téli olimpiai játékokon részt vevő nemzetek |
---|
Afrika | |
---|
Amerika | |
---|
Ázsia | |
---|
Európa | |
---|
Óceánia | |
---|
Lásd még | |
---|
- Olimpiaportál • összefoglaló, színes tartalomajánló lap