Veslování na Letních olympijských hrách 2020
Veslování na Letních olympijských hrách 2020 | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Základní údaje | ||||||||||||||||||||||
Pořadatel | Mezinárodní veslařská federace Mezinárodní olympijský výbor | |||||||||||||||||||||
Dějiště | Japonsko Japonsko Sea Forest Waterway [1] | |||||||||||||||||||||
Datum | 23.–30. července 2021 | |||||||||||||||||||||
Soutěže | 14 (7 muži, 7 ženy) | |||||||||||||||||||||
Startující | xxx z xx zemí | |||||||||||||||||||||
Soutěže | ||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||
|
Veslování na Letních olympijských hrách 2020 v Tokiu se konalo od 23. do 30. července 2021.
Kalendář soutěží
R | Rozjížďky | O | Opravy | ¼ | Čtvrtfinále | ½ | Semifinále | F | Finále |
Dissciplína↓/Datum → | Pá 23. | So 24. | Ne 25. | Po 26. | Út 27. | St. 28 | Čt 29. | Pá 30. |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
skif | R | O | ¼/½ | ½ | F | |||
dvojka bez kormidelníka | R | O | ½ | F | ||||
dvojskif | R | O | ½ | F | ||||
dvojskif lehkých vah | R | O | ½ | F | ||||
čtyřka bez kormidelníka | R | O | F | |||||
párová čtyřka | R | O | F | |||||
osma | R | O | F |
23. července pořadatelé olympijské regaty oznámili změny v rozvrhu v důsledku nepříznivé předpovědi počasí na pondělí 26. července. Všechny soutěže, které byly naplánovány na tento den, byly přesunuty na 25. července. V důsledku této změny bylo rovněž přesunuto 8 jízd původně naplánovaných na 25. července již na 24. červenec, aby nedošlo k zahlcení kalendáře.[5]
U skifu se 25. července jedou všechna čtvrtfinále a semifinále E, F (nejhorší závodníci podle výsledků čtvrtfinále), 27. července semifinále C, D (prostřední závodníci podle výsledků čtvrtfinále), 28. července semifinále A, B (nejlepší závodníci podle výsledků čtvrtfinále), 29. července finále F, E, D a 30. července finále C, B, A (ve finále F se utkávají nejhorší závodníci kvalifikovaní do čtvrtfinále, ve finále A jedou závodníci o medaile).
Medailisté
Muži
Disciplína | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Skif | Stefanos Ntouskos Řecko (GRE) | Kjetil Borch Norsko (NOR) | Damir Martin Chorvatsko (CRO) |
Dvojka bez kormidelníka | Chorvatsko (CRO) Martin Sinković Valent Sinković | Rumunsko (ROU) Marius Cozmiuc Ciprian Tudosă | Dánsko (DEN) Frederic Vystavel Joachim Sutton |
Dvojskif | Francie (FRA) Hugo Boucheron Matthieu Androdias | Nizozemsko (NED) Melvin Twellaar Stef Broenink | Čína (CHN) Liou Č’-jü Čang Liang |
Dvojskif lehkých vah | Irsko (IRL) Fintan McCarthy Paul O'Donovan | Německo (GER) Jonathan Rommelmann Jason Osborne | Itálie (ITA) Stefano Oppo Pietro Ruta |
Čtyřka bez kormidelníka | Austrálie (AUS) Alexander Purnell Spencer Turrin Jack Hargreaves Alexander Hill | Rumunsko (ROU) Mihăiță Vasile Țigănescu Mugurel Semciuc Ștefan Constantin Berariu Cosmin Pascari | Itálie (ITA) Matteo Castaldo Marco Di Constanzo Matteo Lodo Giuseppe Vicino |
Párová čtyřka | Nizozemsko (NED) Dirk Uittenbogaard Abe Wiersma Tone Wieten Koen Metsemakers | Velká Británie (GBR) Harry Leask Angus Groom Tom Barras Jack Beaumont | Austrálie (AUS) Jack Cleary Caleb Antill Cameron Girdlestone Luke Letcher |
Osma | Nový Zéland (NZL) Tom Mackintosh Hamish Bond Tom Murray Michael Brake Dan Williamson Phillip Wilson Shaun Kirkham Matt Macdonald Sam Bosworth kormidelník | Německo (GER) Johannes Weißenfeld Laurits Follert Olaf Roggensack Torben Johannesen Jakob Schneider Malte Jakschik Richard Schmidt Hannes Ocik Martin Sauer kormidelník | Velká Británie (GBR) Josh Bugajski Jacob Dawson Thomas George Moe Sbihi Charles Elwes Oliver Wynne-Griffith James Rudkin Thomas Ford Henry Fieldman kormidelník |
Ženy
Disciplína | Zlato | Stříbro | Bronz |
---|---|---|---|
Skif | Emma Twiggová Nový Zéland (NZL) | Hanna Prakatsenová Sportovci ROV (ROC) | Magdalena Lobnigová Rakousko (AUT) |
Dvojka bez kormidelnice | Nový Zéland (NZL) Grace Prendergastová Kerri Gowlerová | Sportovci ROV (ROC) Vasilisa Stepanova Elena Oriabinskaia | Kanada (CAN) Caileigh Filmerová Hillary Janssensová |
Dvojskif | Rumunsko (ROU) Nicoleta-Ancuța Bodnarová Simona Radisová | Nový Zéland (NZL) Brooke Donoghueová Hannah Osborneová | Nizozemsko (NED) Roos de Jongová Lisa Scheenaardová |
Dvojskif lehkých vah | Itálie (ITA) Valentina Rodiniová Federica Cesariniová | Francie (FRA) Laura Tarantolaová Claire Bovéová | Nizozemsko (NED) Marieke Keijserová Ilse Paulisová |
Čtyřka bez kormidelnice | Austrálie (AUS) Lucy Stephanová Rosemary Popaová Jessica Morrisonová Annabelle McIntyreová | Nizozemsko (NED) Ellen Hogerwerfová Karolien Florijnová Ymkje Cleveringová Veronique Meesterová | Irsko (IRL) Aifric Keoghová Eimear Lambeová Fiona Murtaghová Emily Hegartyová |
Párová čtyřka | Čína (CHN) Čchen Jün-sia Čang Ling Lü Jang Cchuej Siao-tchung | Polsko (POL) Agnieszka Kobusová Marta Wieliczková Maria Sajdaková Katarzyna Zillmannová | Austrálie (AUS) Ria Thompsonová Rowena Meredithová Harriet Hudsonová Caitlin Croninová |
Osma | Kanada (CAN) Susanne Grainger Kasia Gruchalla-Wesierski Madison Mailey Sydney Payne Andrea Proske Lisa Roman Christine Roper Avalon Wasteneys Kristen Kit kormidelnice | Nový Zéland (NZL) Ella Greenslade Emma Dyke Lucy Spoors Kelsey Bevan Grace Prendergast Kerri Gowler Beth Ross Jackie Gowler Caleb Shepherd kormidelnice | Čína (CHN) Kuo Lin-lin Ťü Žuej Li Ťing-ťing Miao Tchien Wang C’-feng Wang Jü-wej Sü Fej Čang Min Čang Te-čchang kormidelnice |
Přehled medailí
Pořadí | Země | Zlato | Stříbro | Bronz | Celkově |
---|---|---|---|---|---|
1 | Nový Zéland | 3 | 2 | 0 | 5 |
2 | Austrálie | 2 | 0 | 2 | 4 |
3 | Nizozemsko | 1 | 2 | 2 | 5 |
4 | Rumunsko | 1 | 2 | 0 | 3 |
5 | Francie | 1 | 1 | 0 | 2 |
6 | Čína | 1 | 0 | 2 | 3 |
Itálie | 1 | 0 | 2 | 3 | |
8 | Kanada | 1 | 0 | 1 | 2 |
Chorvatsko | 1 | 0 | 1 | 2 | |
Irsko | 1 | 0 | 1 | 2 | |
11 | Řecko | 1 | 0 | 0 | 1 |
12 | Německo | 0 | 2 | 0 | 2 |
Sportovci ROV | 0 | 2 | 0 | 2 | |
14 | Velká Británie | 0 | 1 | 1 | 2 |
15 | Norsko | 0 | 1 | 0 | 1 |
Polsko | 0 | 1 | 0 | 1 | |
17 | Austrálie | 0 | 0 | 1 | 1 |
Dánsko | 0 | 0 | 1 | 1 | |
celkem | 14 | 14 | 14 | 42 |
Reference
- ↑ https://www.idnes.cz/oh/databanka/sea-forest-waterway.Upla54257
- ↑ Rowing Competition Schedule [online]. Tokyo 2020 [cit. 2020-03-08]. Dostupné online. Je zde použita šablona
{{Cite web}}
označená jako k „pouze dočasnému použití“. - ↑ Rowing Regatta of the 2020 Olympic Games in Tokyo 2020 [online]. International Rowing Federation, 27 January 2020 [cit. 2020-02-16]. Dostupné online. Je zde použita šablona
{{Cite web}}
označená jako k „pouze dočasnému použití“. - ↑ Olympic Rowing Schedule Changes [online]. [cit. 2021-07-23]. Dostupné online. (anglicky) Je zde použita šablona
{{Cite web}}
označená jako k „pouze dočasnému použití“. - ↑ Russian archer faints in Tokyo heat. BBC Sport. Dostupné online [cit. 2021-07-23]. (anglicky) Je zde použita šablona
{{Cite news}}
označená jako k „pouze dočasnému použití“.
Externí odkazy
Veslování na letních olympijských hrách | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
LOH | Paříž 1900 • St. Louis 1904 • Londýn 1908 • Stockholm 1912 • Antverpy 1920 • Paříž 1924 • Amsterdam 1928 • Los Angeles 1932 • Berlín 1936 • Londýn 1948 • Helsinky 1952 • Melbourne 1956 • Řím 1960 • Tokio 1964 • Ciudad de México 1968 • Mnichov 1972 • Montréal 1976 • Moskva 1980 • Los Angeles 1984 • Soul 1988 • Barcelona 1992 • Atlanta 1996 • Sydney 2000 • Athény 2004 • Peking 2008 • Londýn 2012 • Rio de Janeiro 2016 • Tokio 2020 • Paříž 2024 | ||||||
Seznamy medailistů |
|
Sporty na Letních olympijských hrách 2020 v Tokiu | |
---|---|
Atletika • Badminton • Baseball • Basketbal • Box • Cyklistika • Fotbal • Golf • Sportovní gymnastika • Moderní gymnastika • Skoky na trampolíně • Házená • Jachting • Jezdectví • Judo • Kanoistika • Karate • Lukostřelba • Moderní pětiboj • Plavání • Plážový volejbal • Pozemní hokej • Ragby • Skateboarding • Softball • Skoky do vody • Sportovní střelba • Stolní tenis • Sportovní lezení • Surfing • Synchronizované plavání • Šerm • Taekwondo • Tenis • Triatlon • Veslování • Vodní pólo • Volejbal • Vzpírání • Zápas |